Uz Mežaparka estrādes Dziesmu svētku laikā atradās divreiz vairāk cilvēku nekā pieļaujams

0 komentāri

Uz Mežaparka Lielās estrādes tik daudz cilvēku, kā ierasts, nemaz nedrīkst atrasties – šis ir viens no galvenajiem secinājumiem, ar kuriem klajā nākusi komisija, kas vērtēja bērnu masveida ģībšanu Skolēnu Dziesmu un deju svētku ģenerālmēģinājumā.

Tajā pašā laikā trekna svītra pārvilkta iecerei uz Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem uzbūvēt jaunu, plašāku estrādi.

Jau ziņojām, ka aizvadītie Skolēnu dziesmu un deju svētki, kad no skatuves viens pēc otra tika nonesti ģībstoši bērni, raisīja jautājumu – kā tas varēja notikt?

Šonedēļ, īpaši veidotā komisija beidzot secināja – pie notikušā vainojums apstākļu kopums – silto pusdienu trūkums, nogurums, nepietiekama ūdens dzeršana, kā arī panika, ko radīja milzīgā šaurība atrodoties starp 12 tūkstošiem citu dalībnieku. Tas izrādās divreiz pārsniedza pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vispār vienlaicīgi drīkst uzturēties estrādē.

“”Mēs par to informējām iesaistītās institūcijas, un uz papildus pieprasījumu arī nosūtījām būvinženieru  atzinumu par šo jautājumu. Estrādes nestspēja ir 5800 pieaugušo jeb 6 200 bērnu,” tā pauda Edgars Vaikulis, SIA Rīgas meži valdes loceklis.

Foto:

Tikmēr šo Dziesmu svētku organizatore Agra Bērziņa pauda, ka atzinums par Mežaparka Lielās estrādes ietilpību nācis pārāk vēlu – tad, kad dalībnieki jau bijuši izziņoti. Atteikt pusei no tiem būtu bijis nekorekti.

Patlaban estrāde savu laiku jau ir nokalpojusi – jau “treknajos gados” tika radīta iecere par jaunas  būvniecību, bet nu ir pavisam skaidrs, ka līdz Latvijas simtgadei – 2018. gadā paredzētajiem Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem – jauna estrāde netaps. Iemesls – Rīgas dome un kultūras ministrija nespēj vienoties un kopīgi atrast  līdzekļus tās celtniecībai.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas