Uz Latvijas ceļiem neredzamo gājēju netrūkst

0 komentāri

Šoruden par gaismu atstarojošu elementu neesamību apģērbā gājējiem sastādīti jau 2625 administratīvā pārkāpuma protokoli. Diennakts tumšajā laikā šie gājēji pavisam reāli bija pakļauti nāves draudiem.

Policijas darbinieki regulāri dodas reidos, lai pārliecinātos, ka diennakts tumšajā laikā kājāmgājēji uz ceļa ir labi pamanāmi un valkā apģērbu ar tajā iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopumā šogad par atstarotāju neesamību kājāmgājēju apģērbā sastādīti jau 6546 protokoli, no tiem 2625 šajā rudenī. Daudziem izteikts vien brīdinājums.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs ar nožēlu atzīst, ka daudzi kājāmgājēji joprojām ignorē šo prasību un izvēlas riskēt ar savu dzīvību, paliekot neredzamiem. Šoruden vien sastādīto protokolu skaits iezīmē to, cik patiesībā daudz kājāmgājēju savu dzīvību reāli pakļāvuši nāves draudiem.

Jau iepriekš ziņots, ka Ceļu satiksmes noteikumi paredz gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai pa ceļa nomali ārpus apdzīvotām vietām, jābūt gaismu atstarojošai vestei vai gaismu atstarojošiem elementiem iestrādātiem apģērbā.

Tāpat arī Valsts policija atgādina, ka par savu redzamību jārūpējas arī apdzīvotās vietās, kas slikti apgaismotas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas