Ušakovs atradis jaunu veidu, kā piespiest iedzīvotājus deklarēties Rīgā

4 komentāri
Ušakovs atradis jaunu veidu, kā piespiest iedzīvotājus deklarēties Rīgā
Foto: F64

Rīga ar tās mēru Nilu Ušakovu priekšgalā nav atmetusi centienus galvaspilsētā mītošos nerīdziniekus tomēr piespiest deklarēties Rīgā. No nākamā gada tā iecerējusi būtiski celt nekustamā īpašuma nodokli dzīvokļiem, kuros neviens nav deklarējis savu dzīvesvietu.

Domes vadība atklāt atzīst, – šie dzīvokļi tiek izīrēti, un to iemītniekiem nodokļi jāmaksā Rīgai. Līdz ar daudziem var nākties pārreģistrēt savu dzīvesvietu, jo maz ticams, ka dzīvokļa īpašnieki vēlēsies maksāt lielāku nodokli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgas domes vadība neslēpj, ka budžeta ieņēmumu pesimistisko prognožu dēļ nācies ķerties klāt nekustamā īpašuma nodokļa likmju izmaiņām. No 1% uz 1,5% tiks palielināts zemes nodoklis. Līdzīgi kā par graustiem, no nākamā gada dubults nodoklis 3% apmērā būs jāmaksā arī nesakoptu teritoriju un patvaļīgu būvju īpašniekiem.

Tāpat Rīga nolēmusi vairākkārtīgi palielināt nodokli neapdzīvotiem dzīvokļiem. Pēc domes aplēsēm, šo īpašumu aplikšana ar lielāku nodokli pašvaldības budžetā nestu papildu 9 miljonus eiro. Rīgas domes opozīcija gan norāda, ka obligāta deklarēšanās prasība lielā mērā saistāma arī ar pirms diviem gadiem neveiksmīgi sākto nerīdzinieku piespiešanu deklarēt dzīvesvietu galvaspilsētā.

Dzīvokļos, kuros būs deklarēta kaut viena persona, nekustamā īpašuma nodoklis saglabāsies 0,2–0,6% apmērā no kadastrālās vērtības, savukārt tukšajiem dzīvokļiem likme kāps vairākkārtīgi – līdz 1,5%. Lai tā netiktu piemērota, dzīvoklī kāds jādeklarē līdz 1. janvārim.

4 komentāri

TOP komentāri

 • kik
  +4

  kik

  duraks!

  17.10.2015 23:49

 • Arnis Lukjanovs
  +3

  Arnis Lukjanovs

  LAI VINI PASI MAKSA SADU NAUDU KO NOZOG LATVIJAS PILSONIEM NO NODOKLIEM MAKSATAJIEM...VINI ZOG UN ZOG VEL NO LATVIJAS PILSONIEM...

  18.10.2015 00:35

 • zemnieks
  0

  zemnieks

  Šis krievu nacists/komūnists domā kā tipisks krievu autokrats. Viņs ir vakardienas cilvēks.

  18.10.2015 23:48

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas