Ušakovam iesniegti paraksti pret Jūrmalas gatves pagarināšanu

0 komentāri

Rīgas domē iesniegta vairāk nekā 800 cilvēku parakstīta atklātā vēstule ar aicinājumu nodot pārskatīšanai Durbes ielas jeb Jūrmalas gatves pagarinājuma izbūves projektu un uzsākt jaunu sabiedrisko apspriešanu par Daugavgrīvas ielas rajona tālāko attīstību.

Atklātā vēstule tapusi, reaģējot uz Rīgas domes ieceri cauri Pārdaugavas iekšpagalmam izbūvēt Jūrmalas gatves pagarinājumu četru joslu platumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Šādas maģistrāles izbūve nozīmētu ne tikai aptuveni 60 koku izciršanu, bet arī 1909. gadā celtās, Latvijas vēsturē nozīmīgā arhitekta un vēsturnieka Heinca Pīranga projektētās koka dzīvojamās mājas nojaukšanu,” atgādina vēstulē.

Kā norāda vēstules autori – svarīgi ir arī tas, ka ielas izbūve līdz šim nav tikusi pamatota nedz satiksmes modelēšanas datos, nedz kādos citos aprēķinos, kas pierādītu tās pozitīvo ietekmi uz transporta kustību starp Imantu un centru, ņemot vērā pašreizējo Daugavgrīvas ielas, Raņķa dambja un Vanšu tilta pārslogotību.

Vēstules autori norāda, ka šī iecere ir svarīga kā precedents un uzsver, ka tā ir “klajā pretrunā ar Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju — dokumentu, kas kalpo par ietvaru Rīgas plānošanai līdz 2030. gadam”. Tajā Rīga apņemas mazināt privātā autotransporta nonākšanu pilsētas centrā, kur pārslogotības dēļ ievērojami pasliktinājusies gaisa kvalitāte, kā arī veicināt sabiedriskā transporta izmantošanu iepretim braukšanai ar privātiem auto. Pretēji deklarētajam iecerētais Jūrmalas gatves pagarināšanas projekts dod priekšroku privātā transporta izmantošanai pār sabiedrisko, turklāt veidā, kas veicinātu privātā autotransporta plūsmu uz pilsētas centru, vēl vairāk to noslogojot, norāda kopumā 842 vēstules parakstītāji.

Atbalstu šai iniciatīvai jau izteikušas tādas sabiedrībā pazīstamas personas kā arhitekti Pēteris Blūms un Zaiga Gaile, ilgtspējīgas attīstības eksperts Jānis Brizga, vides žurnāliste Anitra Tooma, Pārdaugavas uzņēmēja Zanda Kozlovska, dzejniece Inese Zandere, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Anna Muhka, fotogrāfe Inta Ruka, viens no Kalnciema kvartāla veidotājiem Mārtiņš Dambergs, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks, pilsētplānošanas eksperti Toms Kokins un Jānis Ķīnasts, kā arī daudzi citi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas