Ušakova pirms diviem gadiem solītajam transportam pār Dienvidu tiltu nav ne izstrādāts projekts, ne zināmas izmaksas

1 komentārs
Ušakova pirms diviem gadiem solītajam transportam pār Dienvidu tiltu nav ne izstrādāts projekts, ne zināmas izmaksas
Foto: LETA

Lai arī jau pirms diviem gadiem Rīgas mērs Nils Ušakovs solīja pēc gada atklāt sabiedriskā transporta savienojumu pāri Dienvidu tiltam, portāls Skaties.lv noskaidroja, ka patlaban pat vēl nav sasaukta Satiksmes un transporta lietu komiteja, kas lemtu par šāda maršruta izveidi, tāpat nav īsti skaidrs, no kuras puses jānāk ierosinājumam par to, lai tiktu sperti rīcības soļi.

Patlaban vēl nav apstiprināts nedz precīzs maršruts, kurā varētu kursēt sabiedriskais transports pāri Dienvidu tiltam, nedz arī izstrādāts šī maršruta projekts, nedz veiktas izmaksu aplēses, portālam Skaties.lv atzina Rīgas satiksmes pārstāvis Viktors Zaķis. ”Publiskai apspriešana nav veidots maršruta projekts. Precīzs maršruts vēl nav apstiprināts, tāpēc nav arī projekta,” sacīja V. Zaķis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai arī gatavs nav nedz projekts, nedz precīzs maršruts, kurā kursētu sabiedriskais transports šajā virzienā, Rīgas satiksme pārstāvis sacīja, ka ”mēs maršrutu esam gatavi atvērt jau tagad”. V. Zaķis norādīja, ka to neļaujot izdarīt tas, ka ”pirms tā atklāšanas ir jāveic izmaiņas pilsētas infrastruktūrā, piemēram, jārada jaunas pieturvietas, jāmaina atsevišķu krustojumu ģeometrija, lai autobuss tos varētu izbraukt”.

Dienvidu tilts:

”Rīgas satiksme atbild tikai par transporta un vadītāju nodrošinājumu maršrutam, taču pieturvietu izbūve un infrastruktūras pielāgošana ir pilsētas pārziņā,” viņš pauda.

Nedz galvaspilsētas sabiedriskā transporta uzņēmumam Rīgas satiksme, nedz Satiksmes departamentam patlaban nav skaidras arī izmaksas, kas nepieciešamas pieturvietu izveidei un transporta kursēšanas nodrošināšanai, noskaidroja portāls Skaties.lv.

”Nezināmajā zonā” ir arī tas, cik aptuveni pasažieru tiks pārvadāts šajā maršrutā. ”Pasažieru plūsma šajā maršrutā būs pietiekama, jo pasažieru vidū ir interese par šo maršrutu,” tā, atbildot uz jautājumu par pasažieru plūsmas aplēsēm, atbildēja Rīgas satiksmes pārstāvis V. Zaķis.

Patlaban esot zināms tas, ka pāri Dienvidu tiltam paredzēts ieviest viena maršruta sabiedrisko transportu. Zināms ari tas, ka ”jaunais maršruts ļautu pasažierim nokļūt no Bolderājas līdz Vecmīlgrāvim, neiebraucot centrā,” portālam Skaties.lv stāstīja V. Zaķis.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dišlere portālam Skaties.lv skaidroja, – lai izveidotu infrastruktūru, par konkrētu maršrutu būtu vispirms jālemj Satiksmes un transporta lietu komitejai. Šādu jautājumu patlaban komiteja nav apspriedusi.

Satiksmes un transporta lietu komitejas kompetencē ir sabiedriskais transports un tā attīstība, kā arī ielas un ceļi. Satiksmes un transporta lietu komitejas kontrolē ir Rīgas domes Satiksmes departaments, liecina informācija Rīgas domes oficiālajā interneta vietnē.

Iepriekš Rīgas satiksme pārstāvis V. Zaķis portālam Skaties.lv sacīja, ka šobrīd pie šā savienojuma izveides tiek strādāts ”ar augstāko prioritāti”.

2013. gada vasarā Rīgas mērs Nils Ušakovs solīja gada laikā ieviest sabiedriskā transporta maršrutu pāri Dienvidu tiltam, kas savienotu Ziepniekkalnu un Pļavniekus.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Vaitad bijis kādreiz savādāk ?
    +5

    Vaitad bijis kādreiz savādāk ?

    Vēl tak netuvojas vēlēšanas. Pagaidām stumj ķešā un ceļ cenas. Kad nāks vēlešanas, tad taisīs izrādīšanos, un kautko piečibinās un plātīsies.

    08.04.2015 16:12

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas