Uguns izpostītajā Rīgas pilī beigusies restaurācija; atlikuši vien pēdējie darbi

0 komentāri

Restaurācija Rīgas pilī ir beigusies un patlaban notiek telpu uzspodrināšana un inženierkomunikāciju pieregulēšana.

Pilī atjaunotas telpas 10 000 kvadrātmetru platībā, kas iekļauj gan austrumu piebūvi, gan Rīgas priekšpili ar reprezentācijas zālēm. Telpas ir atguvušas agrāko spozmi un svaigumu, turklāt ugunsgrēka dēļ, kas izcēlās 2013. gada jūnijā, restauratoriem nācās atjaunot un pilnīgi no jauna radīt arī daudzas detaļas, ornamentus un pat gleznas. Atsegti arī iepriekš neredzēti sienu gleznojumi un citas detaļas pat no 19. gadsimta 60. gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Darbi ir pabeigti pilnībā, tie darbi, kas ir saistīti ar pamatdarbiem jeb ar būvnieku līgumiem. Šobrīd būvnieki veic visu telpu tīrīšanu, inženiersistēmu ieregulēšanu, palaišanu un darbinieku apmācību. Dabīgi tiek novērsti arī defekti, kuri ir konstatēti pēc pabeigto telpu apsekošanas un pieņemšanas. Un būvnieks to visu novērš. Tai skaitā arī tie darbi, kurus mēs papildus paveicām pēc VUGD objekta apsekojuma.03 un izvirzītās papildus prasības arī ir novērstas,” teic Valsts nekustamo īpašumu darbu vadītājs Kārlis Mucenieks.

Tiek restaurētas arī Rīgas pils mēbeles un apgaismes objekti, no kuriem daļu Latvijas stiklinieki ir radījuši no jauna. Prezidenta kanceleja pilī varētu ievākties nākamā gada sākumā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas