Tuvojoties pavasarim, pazudušu cilvēku meklēšanas organizācija aicina pieskatīt tuvos seniorus!

0 komentāri

Līdz ar pavasara atnākšanu sākas dārzkopības sezona, pensionāri atceras par saviem dārziņiem, zemes gabaliem un sāk turp braukt daudz biežāk – daudzi aizraujas ar stādīšanu, augsnes apstrādi, mēslošanu, teritorijas sakopšanu, bieži strādā līdz tumsai un nereti mājās atgriežas, tikai tuvojoties vakaram ar sabiedrisko transportu. Tāpēc pazudušu cilvēku meklēšanas organizācija Bezvests.lv aicina cilvēkus pieskatīt seniorus.

“Ceļā var gadīties itin viss, arī transports var neatbraukt. Cilvēkam gados situācija ir neordināra. Īpaši, ja pensionārs cieš no kādām hroniskām saslimšanām, bet zāles nav paņemtas līdzi. Pavasarī un vasarā cilvēki gados daudz biežāk dodas uz mežu – kāds ogot, kāds sēņot, bet vēl kāds vienkārši pastaigāt. Ja jūsu vecajiem cilvēkiem arī patīk šādas pastaigas, jāatceras vairākas svarīgas lietas,” norāda Bezvests.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gados vecu cilvēki šādās situācijās var apmaldīties, savainoties vai kādu citu iemeslu dēļ nepārnākt mājas no meža.

Liela daļa mežā pazudušo vai nu nekad netiek atrasti, vai arī pārāk vēlu, visbiezāk vienkārši tāpēc, ka nebija kas celtu trauksmi. “Tāpēc, ja jūsu gados vecajiem vecākiem vai citiem tuviniekiem patīk doties uz mežu, neesiet slinki!” norāda Bezvests.lv pārstāvji!

Lūk, ieteikumi!

– Ziedojiet savas brīvdienas un izstaigājiet kopā ar viņiem visas sēņu un ogu vietas, kur viņi mēdz būt visbiežāk. Pievērsit viņu uzmanību orientieriem, kurus sastopat ceļā. Neuzkrītoši pārrunājiet, kā rīkoties, ja pēkšņi kaut kas notiek, piemēram, ja viņi ir apmaldījušies vai mežā kļuvis slikti.

– Vienojieties, kad un kā jāceļ trauksme, ja jūsu gados veco cilvēku māju logos neiedegas gaisma vai arī viņi saprot, ka vairs kaut kas nav labi.

– Nokopējiet visus dokumentus, medicīnas karti, pagatavojiet atslēgu dublikātu. Esiet informēti par viņu veselības stāvokli un pierakstiet, kādas zāles viņi lieto. Raugiet, lai jums vienmēr būtu viņu pēdējo laiku foto.

– Sagatavojiet minimālo izdzīvošanas komplektu un nelaidiet savus gados vecos tuviniekus uz mežu bez tā. Šajā komplektā vajadzētu iekļaut svilpi (to jāiekarina kaklā), lietus apmetni vai lielu polietilēna atkritumu maisu (jāieliek salocītā veidā kabatā), sērkociņus, papīra un mitrās salvetes, marķēšanas lentu, zāles. Pastāvīgi kontrolējiet tā saturu. Pārlieciniet gados vecos cilvēkus vienmēr nēsāt līdzi šādu komplektu jostas somā, kabatā vai grozā.

– Uzdāviniet vecajiem cilvēkiem telefonu un iemāciet to lietot. Saglabājiet glābšanas dienesta 112 un organizācijas Bezvests.lv tālruņa numuru zem ātrās piekļuves zvana pogām. Pārlieciniet nospiest šīs pogas ekstremālos gadījumos, pirms zvanīt mums. Atgādiniet cilvēkiem gados par nepieciešamību regulāri uzlādēt tālruni, papildiniet viņu kredītu. Un, protams, biežāk paši zvaniet un uzziniet viņu plānus.

Un tā, dodoties uz mežu, vislabāk līdzi paņemt:

Lukturi ar rezerves baterijām;

Ēdama krājumus (krekerus, riekstiņus, žāvētos augļus, sausiņus, cepumus utt.) un ūdeni (rēķinot vienu litru ūdens dienā uz vienu cilvēku);

Siltu maiņas apģērbu, rezerves apavu pāri;

Ūdens un vēja izturīgas šķiltavas un sērkociņus;

Marķieri vai zīmuli un bloknotu;

Pirmās palīdzības aptieciņu (tajā jābūt līdzeklim aizsardzībai no saules, kā arī no ērcēm un citiem kukaiņiem);

Daudzfunkcionālu kabatas nazis;

Aizsardzības līdzeklis no lietus (apmetnis, vējjaka, spilgtas krāsas polietilēns);

Svilpi un citus signalizēšanas rīkus (neona kociņi, lāzers, grabulīši utt.);

Uzlādētu mobilo tālruni (ar glābšanas dienesta 112 numuru), kompasu/navigatoru.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas