Tuvākajos gados jaunu mājokli varētu nopirkt 11% iedzīvotāju, secināts bankas pētījumā

0 komentāri

Rīgā mājokļi ir daudz pieejamāki nekā Viļņā vai Tallinā, algas Latvijā aug straujāk nekā nekustamo īpašumu cenas, bet sev māju vai dzīvokli nopirkt gatavo joprojām ir ļoti maz – tas secināts ekonomistu pētījumā.

Aptaujas rāda, ka par spīti šķietami labvēlīgajai ekonomiskajai situācijai un zemajiem kredītprocentiem, tuvākajos gados jaunu mājokli sev cer nopirkt tikai katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs. Iemesli tam esot dažādi – sākot no nesamērīgi augstām dzīvokļu cenām un beidzot ar vienkāršu pircēju izvēlību.

Swedbank finanšu institūta direktors Reinis Jansons saka: “Lielai daļai cilvēku, kas ir gatavi pirkt īpašumu, tas īpašums vienkārši tirgū nav pieejams tāds, kādu viņi vēlētos. Tas rada mazo darījumu apjomu, jo cilvēki nevar atrast to, ko viņi meklē.”

Starp iemesliem esot minama arī ēnu ekonomika – bankas kredītus var izsniegt tikai tiem, kas spēj pierādīt savus ienākumus ar dokumentiem. Jāpiebilst, ka vispopulārākais pirkums nekustamo īpašumu tirgū Latvijā joprojām ir dzīvoklis padomju laika sērijveida mājā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas