Turpmāk bezdarbnieka pabalstu nevarēs saņemt, ja persona būs nodarbināta citā valstī

0 komentāri

Labklājības ministrija (LM) plāno likumu Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam papildināt ar nosacījumu, ka bezdarbnieka pabalsta izmaksu izbeigs, ja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) konstatēs, ka pabalsta saņēmējs ir nodarbināts citā valstī, informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Ja VSAA konstatēs, ka pabalsta saņēmējs ir nodarbināts citā valstī, tad bezdarbniekam šādos gadījumos nebūs tiesību saņemt bezdarbnieka pabalstu, norādīja Kupče.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat plānots, ka turpmāk apbedīšanas pabalstu bezdarbnieka nāves gadījumā varēs pieprasīt īsāku laiku – sešus mēnešus līdzšinējo 12 mēnešu vietā. LM uzsvēra, ka vienāds termiņš visu pabalstu pieprasīšanā atvieglos pabalstu pieprasīšanu. Turklāt sešu mēnešu periods ir pietiekoši ilgs laiks, lai cilvēks varētu pagūt pieprasīt likumā noteiktos pabalstus, uzsvēra Kupče.

Lai nodrošinātu tiesiskās paļāvības principa ievērošanu, paredzēts, ka minētās izmaiņas stāsies spēkā 2017.gada 1.janvārī.

Atbilstoši VSAA statistikas datiem 2014.gada deviņos mēnešos bezdarbnieka pabalstu vidēji mēnesī saņēma 36 897 cilvēki. Piešķirtā pabalsta vidējais apmērs ir 280,49 eiro, pabalstu saņēmēju vidējais vecums ir 40,18 gadi, savukārt vidējais pabalsta saņemšanas ilgums ir 4,6 mēneši.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas