Tūkstošiem kanalizācijas aku vāki ir bīstami ceļu satiksmei

1 komentārs

Asfalta segumā iegrimušie vai arī virs seguma izspiedušies kanalizācijas aku vāki apdraud satiksmes drošību. Cik īsti tādu uz ceļiem ir, neviens nezina, jo šīs pazemes komunikācijas pieder dažādiem uzņēmumiem – Lattelecom, Latvenergo, Rīgas ūdenim. Zināms vien, ka to ir tūkstošiem. Tikmēr būveksperti uzskata, ka iegrimušiem vai izceltiem virs asfalta aku vākiem nav jābūt uz Latvijas ceļiem un šī problēma rodas tādēļ, ka būvnieki neievēro tehnoloģijas.

Autoatslēdznieks Edgars Neimanis regulāri labo spēkratus, kas iebraukuši iegrimušajos aku vākos. Ilgstoša braukāšana pāri šādām bedrēm izraisa stiprus bojājumus ritošai daļai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Apdrošinātāji no autoīpašniekiem, kam ir Kasko apdrošināšana, gadā saņem 100 pieteikumus no autovadītājiem, kuri ir iebraukuši šādā kanalizācijas aku vākā. Autoservisu izmaksas vidēji ir 500–800 eiro.

Tikai galvaspilsētā vien atrodas desmitiem tūkstošu aku vāki. Pazemes komunikāciju valdītāju ir daudz, piemēram, uzņēmumam Rīgas ūdens pieder 45 000 vāku. Problēmu atzīst arī šis uzņēmums. Kvalitāte vākiem ir dažāda, tāpēc Rīgas ūdens ir pieņēmis konkrētus standartus kādām kvalitātes prasībām tiem ir jāatbilst.

Šim viedoklim, ka būvnieki bieži vien uzstāda ne īpaši kvalitatīvus vākus, piekrīt arī būveksperti. Pēc pētnieka Viktora Haritonova domām, par to, ka uz ceļa iegrimušie vāki, ir atbildīgi konkrēta ceļa projektētāji un būvnieki. Bojātie vāki tiek apzināti. To tehnisko stāvokli regulāri pārbauda, stāsta Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Šogad tādu gadījumu ir bijis 45. Šāda prakse, cer Satiksmes departamentā, piespiedīs būvniekus izmantot labākas kvalitātes būvmateriālus, un aku vāki tik ātri nenosēdīsies. Viena vāka garantija ir 2-3 gadi, kas ir nepietiekams laiks, tam noteikti jābūt garākam, uzskata eksperti. Tikmēr autovadītāji, lai nesabojātu savu automašīnu, bieži vien spiesti pārvietoties pa ceļu kā šaha laukumā – un tas satiksmes drošību pavisam noteikti neuzlabo.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

 • ...
  +1

  ...

  šādas atvērtas lūkas izzagtas metālzagļu ,nedo dies vēl pēc lietavām applūdušas braucāmās daļas ,katastrofa pat velobraucējiem...
  tieši šādā veidā aizgāja bojā mans brālis...krītot no riteņa ...vēl pakļūstot zem garam braucoša liela auto riteņiem...
  :(....... un neviena vainīgā .....

  18.10.2015 18:29

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas