Tūkstoš cilvēkiem plāno piešķirt Latvijas pilsonību

0 komentāri

Latvijas pilsoņu rindas varētu papildināt vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Par viņu uzņemšanu Latvijas pilsonībā šodien lems valdība.

Visvairāk naturalizēties šobrīd vēlas krievi, bet starp pretendentiem ir arī ukraiņi, baltkrievi, lietuvieši, poļi un citu tautību pārstāvji.

Pērnā gada nogalē valdība noteica jaunu kārtību pilsonības iegūšanai. Saskaņā ar to pilsonības pretendenti ne tikai paraksta, bet arī īpašā, svinīgā ceremonijā dod uzticības solījumu Latvijas Republikai.

Kopš 1995. gada Latvijas pilsonība piešķirta vairāk nekā 140 tūkstošiem cilvēku. Lai saņemtu Latvijas pilsonību, pretendentam ir jāzina valsts valoda, valsts himnas teksts, Latvijas vēsture un Satversmes pamatnoteikumi.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas