Trūcīgo personu atbalstam atvēlēti 48 miljoni eiro; nākamnedēļ sāks izdalīt pārtikas pakas

0 komentāri

480 vietās Latvijā nākamnedēļ tiks sākta pārtikas paku izdale trūcīgajiem iedzīvotājiem. Papildus tām jūnijā un jūlijā tiks izsniegtas arī pakas ar saimniecības un higiēnas precēm, kā arī skolas somas un mācību līdzekļi trūcīgo ģimeņu bērniem. Pašreizējās aplēses liecina, ka uz pārtikas paku saņemšanu varēs pretendēt aptuveni 63 000 cilvēku.

Trūcīgajiem iedzīvotājiem paredzēto pārtikas paku saturs katru gadu atšķiras. Ja 2006. gadā tajās bija tikai baltmaize, tad šobrīd produktu klāsts ir krietni plašāks. Labklājības ministrija šodien prezentēja šā gada pārtikas pakas, kā arī informēja par to izsniegšanas kārtību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Konkursā par pārtikas paku satura piegādāšanu uzvarējis Dobeles dzirnavnieks. Vienā 8 eiro vērtajā pakā būs piena pulveris, makaroni, rīsi, griķi, manna, kviešu milti, gaļas konservi, auzu pārslas, rapšu eļļa un arī cukurs.

Jūnijā trūcīgie varēs saņemt arī saimniecības un higiēnas preču paku, kuru komplektēs uzņēmums Spodrība. Tajā būs ziepes, šampūns, zobu pasta un zobu birste, veļas pulveris un trauku mazgāšanas līdzeklis.

Savukārt jūlijā tiks izdalītas pakas trūcīgo ģimeņu skolēniem ar kladēm, burtnīcām un skolas somu. Šis iepirkums vēl nav noslēdzies.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad paku izdali organizēja Zemkopības ministrija, šogad šo funkciju pārņēmusi Labklājības ministrija, kas to tālāk deleģējusi Sabiedrības integrācijas fondam.

Pārtikas paku nodrošināšanas programma šobrīd paredzēta līdz 2023. gadam, un šim mērķim atvēlēti 48 miljoni eiro. 41 miljonu no tiem piešķīrusi Eiropas Savienība, kas radījusi īpašu trūcīgo personu atbalsta fondu.

Lai saņemtu palīdzības paku, trūcīgajiem jāuzrāda pašvaldības izziņa. Pakas tiks izsniegtas, sākot ar 5. maiju, reizi mēnesī. Lai izvairītos no ļaunprātībām, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, visas pakas uzreiz saņemt nebūs iespējams.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas