Trīsgadīgajam Ralfiņam nepieciešama palīdzība. Neesi vienaldzīgs!

0 komentāri

Sākas gada sirsnīgākā akcija Eņģeļi pār Latviju. Arī šogad uz sabiedrības palīdzību un atbalstu cer vairāki desmiti bērnu. Viņiem ir nepieciešama ilgstoša rehabilitācija vai efektīvi palīglīdzekļi labas dzīves kvalitātes nodrošināšanai, taču ģimenes pašu spēkiem to nespēj nodrošināt.

Ralfam ir trīs gadiņi, un viņš, tāpat kā daudzi citi viņa vienaudži, ir aktīvs un zinātkārs – vēlas izzināt iepazīt un sajust. Viņam patīk grāmatas un tehniskas lietas, taču iedzimtas ģenētiskas slimības dēļ Ralfam nepieciešama īpaša aprūpe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ilze, Ralfa mamma

Problēma ir tāda, ka viņš nespēj neko pats ne apēst, suliņu ar salmiņu viņš jau ir iemācījies rīt, bet sakošļāt un apēst ēdienu viņš nevar pats no dzimšanas.

Tā kā Ralfam slimības dēļ ik pa laikam nepieciešams atbrīvoties no liekajām siekalām, ko organisms nav iemācījies norīt, ģimenei nepieciešams pārnēsājams vakuuma atsūcējs. Tas maksā vismaz 500 eiro un ģimenei nav pa kabatai, tāpēc nepieciešama sabiedrības palīdzība.

Medicīna spēj brīnumus un mūsdienās glābj no daudzām kaitēm. Tomēr daudzos gadījumos ir jāspēj sadzīvot ar slimības sekām un jācenšas uzlabot dzīves kvalitāti pēc intensīvas ārstēšanas slimnīcā.

Anda Čakša, Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētāja

Tas laiks, kas ir pavadīts slimnīcā, ir salīdzinoši īss, bet laiks ārpus slimnīcas ir garš, un tajā posmā ir nepieciešama palīdzība, un tur lielu lomu spēlē gan vecāku spēja un pacietība, gan sabiedrības iesaiste un rūpes par šiem bērniem.

Tuvojoties gada klusākajiem un sirsnīgākajiem svētkiem, ikvienam ir iespēja kļūt par eņģeli un palīdzēt kādam bērnam. Latvijā ir ap 100 bērnu, kuriem šāda palīdzība būtu ļoti nepieciešama. Dažiem nepieciešami līdzekļi speciālas pārtikas iegādei, citiem – kāda specifiska iekārta.

Akcijai Eņģeļi pār Latviju jau pieteikušies 45 – nepieciešamās summas ir dažādas, no dažiem simtiem līdz par vairākiem tūkstošiem eiro. No iedzīvotāju atsaucības būs atkarīgs, cik bērniem būs iespējams sniegt atbalstu.

Jau šobrīd ikviens var ziedot Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā vai zvanot pa tālruni: 9000 64 86. Bet no pirmdienas būs iespēja ziedot arī Rimi un Superneto veikalos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas