Trimdas latviešu bērni viesojas Latvijā – latviskais gars ārzemēs tiek nodots no paaudzes paaudzē

0 komentāri

Divdesmit trimdas latviešu mazbērnu viesošanās Latvijā ir parādījusi, ka latviskais gars ārzemēs aizvien ir dzīvs un tiek nodots paaudžu paaudzēs. Pusaudži šeit ciemojās divas nedēļas un šajā laikā senču dzimteni izbraukāja krustu šķērsu.

Lai gan neviens no viņiem nav šeit dzimis, viņi visi labi runā latviski un aizrautīgi interesējas par Latviju, vēsta TV3 Ziņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Es ļoti izbaudīju Jāņu un Līgo svētkus. Šeit ir citādāk, un te ir tā īstā lieta. Austrālijā ir mazliet citādāk. Ir labi, bet šeit daudz labāk,” tā atzīst viens no nometnes dalībniekiem Kaspars Švolmanis.

“Man vislabāk patīk jūrmalā pie Liepājas, esmu tur jau bijusi, bet man ļoti patīk jūra un smiltis. Mēs tur uzņēmām daudz bilžu,” stāsta Izabella Gundruma no Čikāgas.

Pārsvarā šo pusaudžu vecvecāki svešumā nonākuši, bēgot no Otrā pasaules kara. Katras ģimenes stāsts ir atšķirīgs, taču visus šos jauniešus vieno latviešu sakne.

Par to, lai trimdas latviešu pēcnācēji vismaz divas nedēļas paviesotos Latvijā, rūpējas Amerikas latviešu apvienība.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas