Trešdaļai iedzīvotāju ķīviņa iemesls – netīrība mājoklī

2 komentāri
Trešdaļai iedzīvotāju ķīviņa iemesls – netīrība mājoklī
Foto: Megan/Flickr

Tev noteikti jāizlasa

Tikai nedaudz mazāk kā puse jeb 45% Latvijas iedzīvotāju regulāri rūpējas par sava mājokļa tīrību un lielākoties šo pienākumu veikšana tiek atstāta vienīgi sieviešu pārziņā, liecina Samsung Electronics Baltics un pētījumu kompānijas GfK veiktā aptauja.

Turklāt trešdaļa iedzīvotāju norāda, ka nevienlīdzīgā iesaiste uzkopšanas darbos nereti izraisa nesaskaņas starp mājokļa iemītniekiem.

Absolūtais vairākums jeb 65% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sava mājokļa kārtības uzturēšanai velta vienu līdz četras stundas nedēļā. Divās trešdaļās gadījumu galvenās atbildīgās par tīrību miteklī ir sievietes, bet starp vīriešiem mājokļa sakopšanu uzņemas vien katrs desmitais. Sievietes arī velta vairāk laika tīrīšanai – astoņas un pat vairāk stundas.

Interesanti, ka kaimiņzemē Lietuvā, kur notika tāda pati aptauja, rezultāts ir diametrāli pretējs – tur 67% mājokļu tīrīšanas darbi sadalīti vienlīdzīgi starp visiem ģimenes locekļiem, kamēr Latvijā tā pieņemts rīkoties tikai ceturtajā daļā ģimeņu.

Visvairāk laika mājokļos tiek veltīts grīdas tīrīšanai – vismaz pāris reižu nedēļā to veic 66% iedzīvotāju. Trešdaļa sava mājokļa grīdu slauka katru dienu un sūc ar putekļsūcēju vismaz pāris reižu nedēļā.

2 komentāri

TOP komentāri

 • ups!
  0

  ups!

  a huļi bļoda netīra?

  18.02.2015 15:37

 • Sievietēm patīk tīrība, bet vīriešiem - kārtība.
  0

  Sievietēm patīk tīrība, bet vīriešiem - kārtība.

  Sievietēm patīk tīrība, bet vīriešiem - kārtība. Un tas nav gluži viens un tas pats...

  18.02.2015 15:10

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas