Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju rudenī lasa grāmatas vai apmeklē kino

0 komentāri
Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju rudenī lasa grāmatas vai apmeklē kino
FOTO: LETA

Pēc īsās vasaras iestājies pārmaiņu periods, kad diennakts tumšais laiks ir ilgāks nekā dienas spožums. Lai arī ārā kļūst vēsāks, tomēr gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju labprāt savu brīvo laiku pavada, baudot krāsaino rudeni dabā – garās pastaigās vai izbraucienos ar velosipēdu, taču katrs trešais izvēlas grāmatu lasīšanu vai kino apmeklēšanu.

Vidēji dienā cilvēks veic aptuveni 9 000 soļus, kas visas dzīves laikā ir kā 3,5 reizes apiet apkārt zemeslodei, taču vispārēja veselības stāvokļa uzlabošanai un uzturēšanai eksperti iesaka aktīvas 30 minūšu garas pastaigas, kuru laikā cilvēks sper 4 tūkstošus soļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aptauja rāda, ka trešā daļa Latvijas iedzīvotāju izvēlas grāmatu lasīšanu un kino apmeklēšanu. Vidēji cilvēki lasa 6,5 stundas nedēļā un zinātnieki ir pierādījuši, ka lasīšana padara gudrāku, uzlabo analītisko domāšanu, paplašina vārdu krājumu, veicina spēju precīzi izteikties un saprast citus.

Šis ieguvums cilvēkam ir uz mūžu. Piemēram, Onorē de Balzaks pusstundas laikā ir varējis izlasīt 200 lapas biezu romānu, savukārt Napoleons esot lasījis ar ātrumu 2000 vārdu minūtē. Šobrīd grāmatu top desmitniekā iekļautas tādas grāmatas kā Grejs. Greja piecdesmit nokrāsas Kristjena acīm, Latvietes karma, Daigas Mazvērsītes grāmata par Uldi Stabulnieku, grāmata par Dziedinošo enerģiju, Jū Nesbē romānu sērijas par izmeklētāju Hariju Holu noslēdzošais darbs Policija un citas.

Pētnieki ir pierādījuši, ka 14,6% cilvēku kino apmeklē 7-12 reizes gadā, tāpat ir atklāts fakts, ka reti uz kino cilvēki dodas vienatnē, jo 96% kino apmeklē kopā ar vismaz vēl vienu personu.

Aptaujas dati rāda, ka oktobrī visvairāk Latvijas iedzīvotāji izvēlas komēdijas vai ģimenes filmas, tāpat augstu tiek novērtētas asa sižeta filmas un drāmas. Kinoteātri šoruden īpaši lutina filmu mīļotājus, jo uz lielajiem ekrāniem nonāk tādas pirmizrādes kā 007: Spektrs, Leģenda, Glābiņa nav, Viesnīca Transilvānija 2, Bada spēles: Zobgaļsīlis. 2.daļa un citas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas