Trauksmaina ziņa – Latvijā cilvēki neārstējas, bet dzer pretsāpju tabletes

2 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Mediķi ceļ trauksmi par to, ka arvien biežāk Latvijas iedzīvotāji vizīti pie ārsta aizstāj ar pretsāpju tableti. Turklāt, kad pacients beidzot nokļūst pie daktera, jāārstē ir ne tikai pamatslimība, bet arī komplikācijas pēc ilgstošas pretsāpju līdzekļu lietošanas.

Baiba Gūtmane, Mēness aptieka farmaceite:

Varētu teikt, ka katrs otrais, trešais pacients pērk paracetamolu, ibuprofēnu saturošus medikamentus, kas ir pretsāpju līdzekļi. Pretiekaisuma līdzekļi ir sāpju noņemšanai, bet ne jau, lai lietotu regulāri katru dienu.

Savukārt iekšējo slimību ārste Anna Aleksandrova gandrīz katru dienu saskaras ar pacientiem, kuri atnāk uz pieņemšanu pēc ilgstošas pretiekaisuma zāļu lietošanas. Piemēram, ja cilvēkam ir galvassāpes, tas var būt simptoms dažādām slimībām – paaugstinātam asinsspiedienam, problēmām ar galvas smadzeņu asinsvadiem vai mugurkaulu. Šo diagnozi var noteikt tikai ārsts.

Skaties foto:

 

Skaties video:

2 komentāri

TOP komentāri

 • Elina
  0

  Elina

  Butu labi, ja politiki domatu ari par parastiem cilvekiem un arstiem butu velme cilvekus izarstet, nevis tikai arstet. Man uz stura ir Meness aptieka, kur farmaceite briziem zin vairak ka arsts par zalem un to saderibu ar partiku un citam vielam...

  19.10.2015 10:42

 • Ikstens
  0

  Ikstens

  Pie ārsta neeju, jo nav laika. Tāpat farmaceits aptiekā visu labi pastāsta, ja vien nav gara rinda... Nevajaga kaudzēm rīt tabletes, nebūs blakņu...

  19.10.2015 10:40

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas