Traģikomiski! Zemessargu mācībās atklājas, ka iepirktās sapieru lāpstiņas nemaz nav domātas rakšanai

1 komentārs

Zemessargiem iepirktās sapieru lāpstiņas izrādījušās nepiemērotas un saplīsušas jau pirmajās mācībās. Iepirkums veikts, izvērtējot izdevīgāko piedāvājumu, un tomēr tas izrādījies ļoti neizdevīgs. Lāpstiņu cena bijusi ļoti zema – teju kā rotaļu lāpstām, vāja izrādījusies arī to izturība.

Zemessargs un Saeimas deputāts Veiko Spolītis, piedaloties mācībās, piedzīvojis nepatīkamu pārsteigumu. Mācībās dots uzdevums ierakties aizsardzības pozīcijās, taču ierakumus nācies rakt ar rokām, jo ekipējumā esošās sapieru lāpstiņas saplīsušas dažu minūšu laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vizuāli lāpstas izskatās izturīgas, taču, liekot tās lietā, kniedējuma vietā tā salūzušas. Neizturīgās sapieru lāpstiņas Zemessardzes vajadzībām iegādājies Valsts aizsardzības un militāro objektu iepirkumu centrs, veicot centralizētu iepirkumu. Atbilstoši normatīvo aktu nosacījumiem konkursā izvēlēts lētākais piedāvājums – Ķīnā ražotas lāpstiņas par 3 eiro 10 centiem gabalā. Tagad Aizsardzības ministrija par nekvalitatīvā inventāra iegādi sākusi dienesta izmeklēšanu.

Iepirkums, par laimi, nav bijis liels – vien 1000 lāpstas, nevis ar tām apgādāta visa Zemessardze. Spolītis spriež, ka nekvalitatīvas lāpstas, visticamāk, iepirktas kāda ierēdņa neizdarības dēļ, kurš nav pārbaudījis to izturību. Tagad izrādījies, ka lētākais ne vienmēr ir arī izdevīgākais piedāvājums. Tomēr labi, ka šāds gadījums noticis mācībās, nevis kaujā.

Tagad jau esot veikts cits iepirkums, un tajā lāpstu cena ir 10 reizes lielāka. Jaunās lāpstas esot izturīgas. Par cita veida ekipējuma neatbilstošu kvalitāti štābā sūdzības neesot saņemtas.

1 komentārs

TOP komentāri

  • bet
    0

    bet

    Kad reiz beigsies šie stulbie labākās cenas iepirkumi,ja jūs zinātu kādus mēslus dēļ tāda nolikuma iepērk medicīnā,jūs netuvotos slimnīcai.

    19.04.2016 21:01

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas