Topošajai māmiņai liek maksāt par bezmaksas palātu

18 komentāri

Kristīnes un Oskara otrajam bērniņam jānāk pasaulē Ziemassvētkos, taču valsts svētku nedēļas brīvajā pirmdienā topošā māmiņa sajutusi velkošas sāpes, un ar Neatliekamo medicīnisko palīdzību nogādāta Rīgas dzemdību namā, ar aizdomām par priekšlaicīgām dzemdībām. Šobrīd ar gaidāmo mazuli viss ir kārtībā, bet par pavadīto laiku dzemdību namā māmiņai ir vairāki jautājumi.

Topošie vecāki ir sašutuši par mediķu attieksmi dzemdību namā. ”Vai nu ņemiet maksas palātu, vai sēžat koridorā un gaidiet,” tā esot paziņojuši dzemdību nama mediķi.

Topošā māmiņa norāda, ka tajā brīdī, kad bija bail par otrā bērniņa veselību, prasītā summa samaksāta, neskatoties uz to, ka finansiālu apsvērumu dēļ ģimene to nav varējusi atļauties.

”Dzemdību palīdzība mūsu valstī, tostarp arī palāta ir bezmaksas,” komentējot konkrēto situāciju, norāda Veselības inspekcijas, veselības kvalitātes nodaļas vadītāja Valentīna Berga.

Rīgas dzemdību nama galvenā ārste noraida iespēju, ka no topošās māmiņas par palātu prasīta samaksa. ”Tas nav iespējams, jo pat tad, ja visas palātas ir aizņemtas, tad jebkurā gadījumā tiek piemērotas arī maksas palātas kā bezmaksas, ja nav citas alternatīvas, ” atzīst Rīgas dzemdību nama galvenā ārste Dace Rozenberga.

18 komentāri

TOP komentāri

 • silk
  +2

  silk

  Tie vecāki ne tikai trūcīgi, viņi arī mazgadīgi izskatās. Nu bet toties vaislīgi.

  25.11.2014 23:23

 • neizpratne
  +1

  neizpratne

  Ejiet uz iestādi ar čeku un, droši vien, saņemsiet naudu atpakaļ (ja jau palāta ir bezmaksas). Kāpēc jātaisa problēma? Ja čeka nav, tad jauno māmiņu var apsūdzēt par apmelošanu...

  25.11.2014 23:03

 • like
  0

  like

  man arī bija jāmaksā.
  man pat pateica, ka vienkāršās palātas neesot brīvas, vai nu guli koridorī vai ģimenes palātā...vispār ārprāts.
  tur attieksme nav laba.

  26.11.2014 11:31

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas