Top Latvijas Nacionālā enciklopēdija! Kāda tā būs un ko tur varēs atrast?

0 komentāri

Latvijas Nacionālā enciklopēdija pamazām iegūst savas aprises! Proti, ir noslēdzies darbs pie metodiskās bāzes. Konkrēti redaktori jau strādā ar tekstiem, kā arī izveidota enciklopēdijas un ilustrāciju redkolēģijas.

Patlaban izveidoti un izrediģēti pirmie divsimt-trīssimt raksti par dažādām tēmām.

Lai enciklopēdija atbilstu mūsdienu sabiedrības interesēm, ikvienai tēmai būs pievienoti arī papildinoši skaidrojoši materiāli, kurus ieteiks vai veidos rakstu autori. Tostarp gan literatūra, gan citas interneta lapas, gan arī attēli, video un audiomateriāli.

Valters Ščerbinskis, Nacionālās enciklopēdijas redakcijas vadītājs:

Tur būs mazi klipiņi, kas palīdzēs saprast konkrēto lietu, konkrēto procesu. Tur būs audioieraksti, kas ilustrē šo sarakstīto. Tur būs fotogrāfijas, kartes, grafiki un gleznu reprodukcijas.

Nacionālo universālo enciklopēdiju atklās 2018. gadā kā dāvanu Latvijas simtgades svinībām.

Pagaidām tā būs virtuāla enciklopēdija, taču tās veidotāji cer nākotnē izdot enciklopēdiju arī tradicionālā grāmatas formātā.

Foto:

Video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas