Tikumības sargi noraizējušies par zemo morāles līmeni Latvijā

4 komentāri
Tikumības sargi noraizējušies par zemo morāles līmeni Latvijā
Foto: Par Tikumību

Mūsdienu sabiedrībā tikumības līmenis ir salīdzināms ar Bībeles laiku Sodomu un Gomoru, šādu uzskatu pauž starptautiskās sabiedriskās kustības Par Tikumību biedri.

Lai principiāli mainītu situāciju, jāmaina sabiedrības attieksme pret pamatjēdzienu Dievs, ar to saprotot Augstāko tikumisko likumu, – kā valsts līmenī, tā ģimenes un katra cilvēka apziņā, norāda tikumības sargi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pagājušajā nogalē Rīgā notika starptautiskās sabiedriskās kustības Tikumību 2. kongress, kurā piedalījās 15 dažādu valstu pārstāvji.

Lielākā daļa kongresā uzstājušos runātāju pievērsās bērnu garīgajai un tikumiskajai audzināšanai, tikumīgas gaisotnes radīšanai ģimenē un valstī. Kongresā tikušas izgaismotas jaunas metodes un reāla pieredze bērnu audzināšanā un izglītībā (starptautiski pazīstamā Montesori pedagoģijas sistēma, humānas pedagoģijas pieredze, garīgu un tikumisku zināšanu apgūšanas pieredze), tika aplūkoti zinātniskie dati un atzinumi par televīzijas un interneta ietekmi uz bērnu un pusaudžu attīstību.

Kustības prezidente Iļjina savā runā atzina faktu, ka tikumības līmenis mūsdienu sabiedrībā ir salīdzināms ar Bībeles laiku Sodomu un Gomoru. To, kas tiek pieļauts pasaulē, plašsaziņas līdzekļos un internetā nevar nosaukt nekā citādi kā par pilnīgu tikumības pagrimumu. Korupcija, terorisms, vardarbība, zādzības, “zelta teļa” pielūgšana, ģimenes institūta iziršana – tas viss ir tikai Dievišķā likuma ignorēšanas sekas.

Gada laikā par kustības dalībniekiem ir pieteikušies 4600 tūkstoši cilvēku no 58 pasaules valstīm.

Kongresā tika pieņemta rezolūcija – aicinājums ANO ģenerālsekretāram un kongresā pārstāvēto valstu politiskajiem vadītājiem, kurā delegāti aicina panākt, lai Tikumiskais likums valsts ideoloģijas līmenī atgriežas sabiedrības un katra cilvēka dzīvē.

Kopā ar šo rezolūciju valstu vadītājiem tiks nosūtīta arī “Augstas tikumības doktrīna”. Tā satur augsti tikumīgas sabiedrības ideoloģisko koncepciju, kas var būt valsts politikas veidošanas pamatā, lai izstrādātu mērķprogrammas tikumības paaugstināšanas jomā.

4 komentāri

TOP komentāri

 • dzimmijs13
  +1

  dzimmijs13

  Nu traki! Tiesa, nekādi nesaprotu, kā tik droši var zināt par Sodomu un Gomoru - jo neesmu īsti pārliecināts ka ebreju tuksneša lopu gani savās teiksmās atspoguļojuši šo nometņu dzīves veidus adekvāti. Respektīvi, VD lasām tikai "medaļas vienu pusi". Līdzīga negatīva attieksme pret pilsētām bija arī Čingizhanam, vismaz sākumā.
  Un " tas viss ir tikai Dievišķā likuma ignorēšanas sekas." - skaidrs, bet kā ar, piemēram, "Islāma valsti"? Viņi taču apgalvo, ka dieva likumus ievērojuši visā precizitātē! Bet ja tā, tad nezinu, ar ko tāda veida tikumība labāka. Jautājums, kāpēc tik dažādas interpretācijas tam "dievišķajam likumam"?

  08.06.2015 17:19

 • Tikumīgajiem
  0

  Tikumīgajiem

  Lai rāda priekšzīmi - neizmanto internetu, TV, citus medijus, paši kopā ar ģimenēm un bērniem ieslēdzas mājās bez logiem!

  08.06.2015 17:27

 • Anna Marija Circene
  0

  Anna Marija Circene

  Latvija dzīvo pēc godmana deklarētā principa: atļauts viss, kas nav aizliegts... Tā pati korupcija jau arī ir no amorālā plaukta. Un tie mūsu miljonāri? Tie paši vēži, pat kulīte nav mainīta.

  08.06.2015 16:03

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas