Tiesvedība neapturēs ieceri pārstrādāt akumulatorus Kalnciemā

0 komentāri
Tiesvedība neapturēs ieceri pārstrādāt akumulatorus Kalnciemā
Foto: ekrānšāviņš

Vairāku Kalnciema iedzīvotāju ierosinātā administratīvā lieta Jelgavā Administratīvajā rajona tiesā neietekmēs investoru ieceri Kalnciema rūpnieciskajā zonā izveidot nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu. Investori ir apņēmības pilni turpināt iesākto.

Jelgavā Administratīvas rajona tiesas tiesnese Lala Apšeniece ir pieņēmusi Kalnciema iedzīvotāju (Žannas Ņečiporukas, Ivana Ņečiporuka, Gaļinas Bušmanes, Tatjanas Daņilovas, Antoņinas Zelčas, Andreja Tračuma, Aigara Suktera, Sergeja Hramčenko, Valentīnas Amirovas) un Vides aizsardzības kluba pieteikumu, un ierosinājusi administratīvo lietu par Jelgavas novada domes 2015.gada 28.janvāra lēmuma Par SIA East – West Finances paredzētās darbības – nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas izveide Kalnciemā atcelšanu.

SIA East – West Finances valdes priekšsēdētājs Jurijs Harlamovs ar nožēlu konstatē, ka saskaņā ar spēkā esošajiem likumiem, apstrīdamā lēmuma darbība tiek apturēta līdz ar pieteikuma iesniegšanu tiesā. “Tas ir neizprotami, ka ikviens cilvēks ar savu vēršanos tiesā var uz nenoteiktu apturēt lēmumu, kurš domē pieņemts nobalsojot tautas ievēlēto priekšstāvju vairākumam,” uzskata Jurijs Harlamovs, “mums atliek cerēt, ka tiesvedība pārāk neievilksies, taču jau tagad ir skaidrs, ka nāksies papildus tērēties gan advokātiem, gan arī cietīsim no piespiedu dīkstāves.”

“Žēl, ka tos līdzekļus, kurus mēs būtu varējuši novirzīt savai peļņai, arī nodokļiem, prēmijām, kā arī Kalnciemā jau ieplānotajiem sociālajiem projektiem, tagad nāksies novirzīt tiesvedībai un dīkstāves zaudējumu segšanai,” žēlojas Jurijs Harlamovs.

“Labums no šādas rūpnīcas jau nebūtu tikai Kalnciemā vien. Ieguvēji būtu visā Latvijā, jo akumulatorus tad nepārkarsētu privātmājās un šķūnīšos, kā tas mēdz notikt šobrīd, kad tiešām viss kaitīgais svins un sērs nonāk pa tiešo gaisā, bet nevajadzīgās skābes pa tiešo kanalizācijā vai gruntī un ūdenī,” stāsta Jurijs Harlamovs.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas