Tiesībsargs aicina alimentu nemaksātājus likt cietumā vai sodīt ar piespiedu darbu

0 komentāri

Tiesībsargs Juris Jansons Satversmes tiesā apstrīdējis uzturlīdzekļu parādnieku saraksta publicēšanas tiesiskumu. Pēc viņa domām, nemaksātāju vārdu publicēšana ir pretrunā Satversmē garantētajām tiesībām uz privātās dzīves neaizskaramību. Taču J. Jansonam ir citi priekšlikumi.

J. Jansons uzskata, ka šāda saraksta publiskošana dažādiem riskiem pakļauj kā parādniekus, tā viņu bērnus. Turklāt personas koda otrās puses un dzimšanas gada atklāšana rada personas identitātes zādzības risku, norādījis tiesībsargs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiesībsargs tā vietā aicina saukt vainīgos pie kriminālatbildības – sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Uzturlīdzekļu garantijas fonds J. Jansona pārmetumiem nepiekrīt un uzskata, ka datu publiskošana ir bērnu interesēs. Savukārt saraksta publicēšanas veids ir saskaņots ar Datu valsts inspekciju.

Bailēs no publiska kauna, alimentu nemaksātāji sāk aktīvāk segt parādus

Bailēs no nonākšanas alimentu nemaksātāju sarakstā, kas no trešdienas ir publiski pieejams, parādnieki sāk vairāk atmaksāt valstij parādā esošos līdzekļus, kā arī uzturlīdzekļus saviem bērniem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas