Tiem, kam nav bail! Daugavpils cietoksnis vilina apmeklētājus ar “sikspārņu ekskursijām”

0 komentāri

Šajā pavasarī Daugavpils cietoksnis piedāvā ekskursijas, kurās varēs iepazīt sikspārņus.

Daugavpils cietoksnī ziemo 692 piecu sugu sikspārņi – tā secinājuši pētnieki Viesturs Vintulis un Gunārs Pētersons, kas cietoksni apmeklēja ikgadējā monitoringa ietvaros.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ekskursijas vadīs Daugavpils sikspārņu centra projekta koordinatori Māris Grunskis, Viktors Gallers un viņu domubiedri sadarbībā ar Daugavpils cietokšņa kultūras un informācijas centru, Latgales zoodārzu un Daugavpils Universitāti, ziņo reģionālais medijs Latgales Laiks.

Mītiem apvītais Daugavpils cietoksnis, kurā AGRĀK dzīroja vēsturiskas uzvaras un TAGAD dzīvo daugavpilieši

Daugavpils cietoksnis ir pasaulē pēdējais bastionu tipa cietoksnis. Daļai ēku, kas celtas 19. gadsimtā, sienas biezums var sasniegt pat 2 metrus.  Daugavpils cietoksnis ir viena no lielākajām kolonijām Baltijā sikspārņu ziemošanas ziņā.

Foto

 

 

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas