Terorakti nav mazinājuši Latvijas iedzīvotāju vēlmi doties uz Ēģipti un Turciju

1 komentārs

Terorakts Ankarā noticis īsi pirms tūrisma sezonas atklāšanas Turcijas kūrortos. Vai tas mainīs ceļotāju plānus un kā tos kopumā ietekmējusi nemierīgā situācija pasaulē?

Par cilvēku bailēm ceļot neliecina telefona zvani tūroperatora Tez Tour birojā. Te tiek pārdotas sezonas pēdējās ceļazīmes uz Hurgadu, Ēģiptē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Marina Ulanova, Tez Tour biroja vadītāja

Pieprasījums, kāds šobrīd ir Ēģiptei, tas ir lielāks, nekā tirgus spēj piedāvāt. Ir datumi, kad viss jau ir izpārdots, un ir datumi, kad vietu skaits ir jau ierobežots.

Uz pašu populārāko Ēģiptes kūrortu Šarmelšeihu saskaņā ar Ārlietu ministrijas rekomendāciju čarterreisi no Latvijas nedodas jau kopš pagājušā gada rudens, kad ceļā uz Sanktpēterburgu avarēja Krievijas pasažieru lidmašīna.

Tagad īsi pirms Turcijas sezonas sākuma – aprīļa otrās puses – nograndis sprādziens Ankarā. Tomēr tūristu interese par turku kūrortiem saglabājas augsta.

Turcija un Ēģipte ir tikai divi no iecienītiem ceļotāju galamērķiem, kuriem, ja situācija prasa, tiek meklētas alternatīvas. Piemēram, Šarmelšeihu aizstājusi Hurgada, Tenerife un Taizeme. Kopumā izejošais tūrisms no Latvijas katru gadu pieaugot.

Tikmēr Ārlietu ministrija (ĀM) joprojām nav devusi zaļo gaismu uz Ēģiptes kūrortu Šarmelšeihā. Tāpat kopš vakardienas teroraktiem Turcijas galvaspilsētā aktualizēts arī ceļotāju brīdinājums uz šo valsti.

ĀM ceļotājiem neiesaka apmeklēt Turcijas-Sīrijas pierobežas reģionus, kā arī izvairīties no Turcijas-Irākas pierobežas reģionu apmeklēšanas bez īpašas nepieciešamības.

Lai gan citas valstis, piemēram, Norvēģija, Vācija un Lielbritānija – atļāvušas čarterreisus uz Šarmelšeihu – Latvija vismaz pagaidām tā nav rīkojusies.

Tikmēr tūroperatori akcentē, ka viņu pašu interesēs ir savus klientus vest tikai uz drošām vietām.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Ēvalds
    0

    Ēvalds

    Stulbeņi. Visi padomieši tur skrien.

    15.03.2016 04:50

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas