Teju katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs apskauž citus cilvēkus

0 komentāri
Teju katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs apskauž citus cilvēkus
FOTO: LETA

Pētījumu centra SKDS 2015.gada aprīlī veiktās aptaujas dati liecina, ka gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju skaudība ir labi pazīstamas jūtas. Saskaņā ar aptaujas datiem gandrīz katrs desmitais (9%) ir atzinis, ka bieži apskauž citus cilvēkus, bet 37% – ka to dara reti. Tikai 47% ir atzinuši, ka nekad nemēdz apskaust citus.

Aptaujas rezultātu analīze atsevišķās sociālajās un demogrāfiskajās grupās liecina, ka salīdzinoši biežāk skaudība piemīt iedzīvotājiem līdz 44 gadu vecumam, Vidzemē un Zemgalē dzīvojošajiem iedzīvotājiem, kā arī tiem, kas ģimenē sarunājas latviešu valodā. Savukārt retāk citus mēdz apskaust gados vecākie Latvijas iedzīvotāji, Rīgā, Kurzemē un Latgalē dzīvojošie, kā arī krievvalodīgie Latvijas iedzīvotāji. Tāpat aptaujas dati ļauj izteikt pieņēmumu, ka sievietes varētu būt mazliet skaudīgākas par vīriešiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aptaujas dati liecina, ka skaudības objekts Latvijā visbiežāk ir mazliet pazīstami cilvēki – tos kā visbiežāk apskausto cilvēku grupu ir atzinuši 41% no tiem, kuri mēdz apskaust citus. Tuvus draugus un radiniekus – t.i., labi pazīstamus cilvēkus, kā visbiežāko apskaušanas objektu ir atzinuši 23%, bet personīgi nepazīstamus cilvēkus – 24%, no tiem, kuri mēdz apskaust citus.

Izrādās, ka Latvijas iedzīvotājiem nav viennozīmīgs vērtējums par to, vai skaudība ir nepārprotami slikta, vai arī tai ir pozitīvi aspekti. Lai gan gandrīz divas trešdaļas (64%) skaudību uzskata par sliktām un kaitīgām jūtām, tomēr 27% domā, ka tā var būt arī laba un noderīga.

Salīdzinoši biežāk par skaudības pozitīvajiem aspektiem ir pārliecināti gados jaunākie Latvijas iedzīvotāji (18 – 34 gadi: 33%), vīrieši (30%), latviski runājošie (30%), iedzīvotāji, kuriem ir tikai pamatizglītība (31%), Kurzemē (30%), Vidzemē (31%), kā arī lauku apvidos dzīvojošie (35%).

Skaudības samērā plašo izplatību Latvijā apliecina arī dati, kas vēsta, ka katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs (25%) bieži saskaras ar situāciju, kad kāds cits viņu apskauž. Trešā daļa (35%) ar to mēdz saskarties reti, un tikai katrs piektais (21%) apgalvo, ka nekad nav saskāries ar šādu situāciju.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas