Teātros algas par trešdaļu mazākas nekā vidēji sabiedriskajā sektorā

0 komentāri

Kultūras darbinieku vidējais atalgojums daudzās jomās ir krietni zemāks nekā alga sabiedriskajā sektorā strādājošajiem. Piemēram, teātros algas ir par trešdaļu, bet muzeju nozarē – pat par pusi mazākas nekā vidēji sabiedriskajā sektorā.

Kultūras ministrija piedāvājusi reformēt algu sistēmu un palielināt darba samaksu. Piemēram, muzeju speciālistu atalgojumu mēnesī plānots palielināt, līdz tās apmērs sasniegtu 90% vidējās algas, ko mēnesī saņem sabiedriskajā sektorā strādājošais. Ministrija aprēķinājusi, ka šim nolūkam nākamajos trīs gados vajadzētu gandrīz trīs miljonus eiro. Šie līdzekļi tiktu ņemti no dažām kultūrai domātām valsts budžeta programmām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas