Tautas mūzikā atgriežas pirmskara laikā ļoti izplatītās ermoņikas jeb ”ieviņas”

0 komentāri

Pagājušā gadsimta pirmajā pusē Latvijā teju katrās mājās bija ermoņikas, kas sarunu valodā tika sauktas par ”ieviņām”. Mūsdienās šis instruments ir gandrīz aizmirsts un tā spēli pieprot ļoti maz cilvēku. Tomēr, pateicoties etnomuzikologam Oskaram Patjanko, “ieviņas” atgriezušās apritē un uz tām skan arī Līgo dziesmas.

Oskars Patjanko ir muzikologs, mūziķis un arī pētnieks, kurš aizrāvies ar ermoņikām – akordeonam līdzīgu instrumentu, ka mūsdienās Latvijā vairs nav izplatīts. Ermoņiku spēlei Oskars pievērsies aptuveni sešus gadus. Tas noticis drīz pēc tam, kad viņš sapratis, ka viņa aicinājums ir mūzika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš ermoņikas ne tikai spēlē, bet arī pēta. Oskars ir secinājis, ka Latvijā, salīdzinot ar pārējām Baltijas valstīm, šīs instruments ir nepelnīti aizmirsts. Gan Lietuvā, gan Igaunijā 70-tajos gados interese par ermoņikām atdzimusi un tās spēlē ļoti daudzi gados jauni cilvēki. Latvijā šī tendence vērojama vien pēdējos gados.

No visiem ermoņiku veidiem Oskaru pašu visvairāk piesaista instruments, kas tautā saukts par ”ieviņām”. Tās savulaik bijušas atrodamas teju katrā lauku mājā – “ieviņas” bijušas tik pat populāras kā mūsdienās ģitāra.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas