Tauta ņirgājas par VID – raksta rupjības un apber mašīnu ar atkritumiem

12 komentāri

VID priekšniece Ināra Pētersone akcentē, ka sabiedrības spiediens pēdējā laikā pamatīgi iedragā VID darbinieku morālo stāju un liek justies ļoti slikti. Tauta nekautrējas publiski paust sašutumu pret dienestu, piemēram, izplatot internetā aizvainojošas kolāžas, kas dziļi aizvaino ierēdņus.

VID darbinieku pacietības mērs ir pilns. Stāsta Ināra Pētersone:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tās negācijas, kas no nodokļu maksājumiem nāk…  ir ne tikai no fiziskām personām. Tās pat ir iejūtīgākas. Arī lieli uzņēmumi kaut vai maksājumu uzdevumos atļaujas uzrādīt neķītrības. Jēkabpilī mūsu trafarētajai mašīnai miskaste ir gāzta virsū. Visas tās negācijas… Ir ļoti daudz, bildes, fotogrāfijas, kas ir parādījušās. Arī VID strādā cilvēki, un katram jāatbild par savu sastrādāto. Nevar atbildēt, teiksim, visu struktūrvienību vadītāji par kaut kādu ierindas darbinieku, par kuru vadītājs nav zinājis.

Uz jautājumu, vai Pētersone negrasās atkāpties no amata, viņa atbild noliedzoši. Tas šobrīd būtu vieglākais, bet Pētersone par savu pienākumu uzskata sakārtot dienesta darbību, ko līdz šim vajājuši daudzi skaļi skandāli.

Ažiotāža par aizdomīgiem VID darbiniekiem, kas, par spīti pieticīgajai algai, dzīvo ļoti grezni, sabiedrībā ir jau vairākas nedēļas. Tad arī žurnālisti sāka īpaši uzraudzīt VID strādājošo dārgos aksesuārus – piemēram, VID priekšnieces vietnieka, tūkstošiem vērto rokaspulksteni, un līdz ar to aktivizējās politiķi. Ultimātu par negodīgo darbinieku izsvēpēšanu VID vadītājai uzstādījusi finanšu ministre. Abas amatpersonas šodien stundu pārrunāja situāciju dienestā. Pēc sarunas kļuva skaidrs, ka Pētersonei pašai personīgi turpmāk būt jānes krietni lielāka atbildības nasta nekā līdz šim.

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre:

Pirmais uzdevums ir tāds, ka Pētersones kundzei pašai bez vietnieku starpniecības ir jābūt atbildīgai par Finanšu policijas, Muitas policijas darbu. Otrs – mums ir krīzes situācija. Tie dati, kurus esmu saņēmusi, ir ļoti nopietni, lai neteiktu vairāk, šokējoši. Tas vēzis struktūrās ir iesakņojies dziļi.

VID priekšniece Ināra Pētersone:

Lai noņemtu spriedzi: mēs nerunājam ne par pusi Finanšu policijas darbiniekiem, ne trešo daļu. Tad tiešām tas būtu vājprāts. Bet tas, kas iesniegts no šīs informācijas, ir satraucošs.

Video

12 komentāri

TOP komentāri

 • haralds elceris
  +6

  haralds elceris

  sabiedrības spiediens pēdējā laikā pamatīgi iedragā VID darbinieku morālo stāju un liek justies ļoti slikti. bet VID un ŠMID darbinieki sabiedrības morālo stāju nelāga ietekmē un liek justies ļoti slikti nepārtraukti!

  07.03.2016 20:37

 • es
  +5

  es

  Nekāda miskaste nebija uzgāzta tai VID automašīnai. Mēš paši redzējām kā celtnieki nolika maziņu musaru maisiņu uz Vid auto, kad kāpa iekšā savā busā. Viņi vienkārši aizmirsa to maisiņu un neviens neko nebēra ārā, nevajag pārspīlēt un tik saasināti uztvert. Ja jau VID darbinieki tik saasināti uztver tādu sīkumu, tad izskatās, ka viņiem ir pārāk daudz brīva laika fantāzijām.

  06.03.2016 23:00

 • Apelsīns
  +5

  Apelsīns

  No citātiem grūti saprast, vai VID vadītāja ir ārkārtīgi satraukta, vai arī ir citas grūtības sakarīgi izteikt domu. Bet par tēmu- laiki mainās un cilvēkiem ir iespēja publiski teikt, ko domā, kaut vai sociālajos tīklos. Ja agrāk varēja vienatnē dusmoties, raudāt, bļaut, tad tagad to var pateikt publiski un, acīmredzot, ir cilvēkiem, ko teikt.

  04.03.2016 00:31

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas