“Tas nekas, ka -30! Ir taču ziema” – sirsnīga reportāža no Latvijas aukstākā punkta

1 komentārs

Lielā sala dēļ vairākām skolām nācies pārplānot mācību procesu. Gaisa temperatūrai no rīta saglabājoties zem -25 grādu atzīmes, daudzviet skolēni izvēlējušies palikt mājās. Spēcīgākais sals Latviju pārņēmis tieši ziemeļos gar Igaunijas robežu. Kā vietējie sadzīvo ar auksto laiku?

Kādā daudzdzīvokļu mājā Mazsalacā no pilsētas apkures atteicās pirms aptuveni 20 gadiem. Tagad kurina ar malku. Katls atrodas mājas pagrabā. Kurina paši iedzīvotāji. Uz maiņām. Turpat pie malkas grēdas piestiprinātie termometri rāda -17. Tagad liekas gluži neticami, ka kulminācija naktī bija ap -30.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par ziņās dzirdēto, ka Mazsalacā, Ainažos, Rūjienā un vēl daudz kur apkārtnē naktī sasniegti temperatūras rekordi, vietējie vien pasmaida. Daži atceras 1987. gada janvāri, kad temperatūra trīs nedēļas turējusies ap -35 līdz -38 grādiem.
Savukārt netālu no Rūjienas esošā Endele liekas kā miera osta. Viss tukšs un kluss.

Foto

Uz autobusa pieturu dodas Gundega ar mammu Gunitu: “Gribētos iet uz skolu, bet šādā lielā aukstumā nē… Tagad braucam uz Rūjienu pēc zābakiem. Pirksim zābakus. Vai var just, ka viss apstājies? Nezinu, mēs jau tikai tagad ārā iznācām. Internetā rakstīts, ka dzīve apstājusies nav. Tas nekas, ka -30. Kas uz darbu, tas uz darbu. Tā taču ir ziema!”

Netipisks šis rīts izvērtās Jeru pamatskolai, kur mācības nenotika. Ikdienā to apmeklē ap 80 skolēnu. Piektdien izvēles bija divas – nenākt vispār vai ar skolas autobusu doties uz Rūjienu, kur notiek basketbola sacensības.

Mācību vietā piedāvāt citu alternatīvu skolas vadība nolēma, jo sanākušo skaits bijis pārāk mazs. Arī pašā Rūjienas vidusskolā uz mācībām ieradās vien puse skolas audzēkņu. Un arī viņi pēc pirmajām stundām jau atradās tribīnēs.

Šobrīd plānots, ka jau nākamnedēļ mācību process Latvijā ieies ierastajās sliedēs, jo tiks auksts vairs nebūs.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Slaisc
    +1

    Slaisc

    Autoram!Vieta netālu no Rūjienas saucas Endzele...

    09.01.2016 16:38

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas