“Tas ir starptautisks kauns!” Vides aktīvisti asi kritizē ieceri izcirst kokus pie Rīgas pils

0 komentāri

Beigusies sabiedriskā apspriešana par ieceri pie Valsts prezidenta pils nocirst senu liepu audzi. Iepriekš publiski izskanējušo iemeslu, ka koki traucējot pilnvērtīgi īstenot Valsts prezidenta starptautiskās drošības prasības – prezidenta kanceleja sauc par sabiedrības maldināšanu. Tāpat kategoriski pret šo ieceri ir vides aktīvisti.

Plānots nocirst deviņas Holandes liepas rindā gar Pils laukumu un vienu liepu Torņa un Pils ielas krustojumā – tā rakstīts Rīgas pilsētas būvvaldes mājas lapā. Taču minētais pamatojums, ka tas nepieciešams Rīgas pils darbības nodrošināšanai, bijis liels pārsteigums Prezidenta kancelejai un uz to sociālajos tīklos reaģēja arī pats prezidents.

Rīgas pilsētas būvvaldē sabiedriskās apspiešanas laikā saņemti 58 viedokļi, un šobrīd vēl tiek apkopoti. Kategorisku iebildumu vēstuli Rīgas domei nosūtījuši arī Vecrīgas iedzīvotāji, norādot, ka koki pasargā no putekļiem un izplūdes gāzēm no Vanšu tilta. Ar šādiem argumentiem kokus aizstāv arī Vides aizsardzības klubs.

Arī Vides aizsardzības klubs pie pašvaldības vērsies ar oficiālu vēstuli, un asi kritizē ieceri nozāģēt kokus, kas šobrīd vēl aizsedz skatu uz noplukušo Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeju. “Ja pie mūsu prezidenta viesojas viesi, tad skatīties uz šo skrandu kaudzi, tas gan ir kauns. Teši pretī Prezidenta pilij tāds ārprāts. Tas gan ir starptautisks kauns, nevis koki traucē.”

3. maija atbildes vēstulē Valsts prezidenta kancelejai Pilsētas attīstības departaments skaidro, ka daļa no kokiem ir slimi, tāpēc tos nepieciešams likvidēt. Vēstulē minēta arī iecere atjaunot Pils laukuma vēsturisko veidolu. Tieši robus komunikācijā ar sabiedrību pašvaldībai pārmet apvienība Pilsēta cilvēkiem, kas iedzīvotājus aktīvi aicināja piedalīties publiskajā apspriešanā.

To, kāds varētu izskatīties Pils laukums pēc rekonstrukcijas, apvienības rīcībā ir skice. Tomēr uz to, ka galvaspilsētā gausi nocirsto koku vietā tiek stādīti citi, apvienība akcentē arī savā mājaslapā, kur šai problēmai veltīta speciāla sadaļa ar bilžu piemēriem. Tam piekrīt arī Vides aizsardzības klubs.

Šī nav pirmā reize, kad uz diskusiju galda nonāk jautājums par koku ciršanu Pils laukumā. Savulaik pirms vairāk nekā pieciem gadiem šī laukuma rekonstrukcijas projekta ietvaros bija iecere nozāģēt 25 kokus. Sabiedriskajā apspriešanā tika saņemti vairāk nekā 430 iedzīvotāju iebildumi, un Apstādījumu saglabāšanas komisija lēma liegt šo koku nozāģēšanu un rekonstrukcijas projekts tika apturēts. 56.41

Arī šoreiz gala lēmums jāpieņem Apstādījumu saglabāšanas komisijai. Rīgas pilsētas būvvalde e-pastā skaidro, ka šo jautājumu plānots skatīt 16. maija sēdē. Līdz tam šonedēļ ar pašvaldību cer tikties arī Valsts prezidenta kanceleja.

Foto

Video

ttp://tvplay.skaties.lv/parraides/lnt-zinas/732012?autostart=true

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas