Tas ir oficiāli: no 1. jūnija enerģijas dzērienus varēs iegādāties tikai pilngadīgie

0 komentāri

No šā gada 1. jūnija būs aizliegts pārdot enerģijas dzērienus jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem. Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtais Enerģijas dzērienu aprites likums paredz, ka tirgotāja pienākums būs pieprasīt pircējam uzrādīt dokumentu, kas apliecina viņa vecumu.

Turpmāk būs aizliegta enerģijas dzērienu tirdzniecība izglītības iestāžu telpās un teritorijā, tos nedrīkstēs piedāvāt bez maksas nepilngadīgām personām degustācijās vai kā dāvanu. Šo dzērienu reklāmās būs jāiekļauj brīdinājums par to pārmērīgas lietošanas negatīvo ietekmi, noteikti arī citi reklāmas ierobežojumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tirdzniecības vietās tie būs jānovieto savrup no citiem pārtikas produktiem un jāizvieto norāde par augsto kofeīna saturu dzērienā.

Atbildīgo iestāžu atzinums liecina, ka Savienības valstīs pēdējā gada laikā enerģijas dzērienus visvairāk savā uzturā lieto bērni vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Šo dzērienu neatņemama sastāvdaļa ir kofeīns, kas, uzņemts palielinātā devā vienā reizē, jauniešiem izraisa uzvedības izmaiņas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas