“Tas bijis izmisuma solis” – Ropažu bāriņtiesas par bēgļa audžuvecāku meklēšanu internetā

0 komentāri

Lielas diskusijas pēdējās dienās izraisījis kāds sludinājums internetā, ar kura palīdzību 16 gadus vecam afgāņu bēglim Latvijā tiek meklēti audžuvecāki. Par šādu soli izšķīrusies Ropažu bāriņtiesa, kas jau izpelnījusies asu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas kritiku. Taču ažiotāžas ietekmē ir arī labi jaunumi – tagad ir pieteikušās piecas ģimenes, kuras būtu gatavas dot pajumti afgāņu puisim.

Likums paredz, ka pēc bēgļa statusa saņemšanas no patvēruma meklētāju centra Muceniekos ir jāizvācas. 16 gadus vecajam afgāņu bēglim Ropažu bāriņtiesa nespēja atrast audžuvecākus. Neviena uzrunātā ģimene nevēlējās uzņemties gādību. Iemesli dažādi – valodas barjera, ēšanas paradumi. Arī bērnu nami kavējās šo bēgli uzņemt. Neredzot citas iespējas atrast puisim mājas, bāriņtiesa ievietoja sludinājumu sociālajos tīklos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Ropažu bāriņtiesas vadītāja Ingrīda Zunde TV3 Ziņām norādīja, ka šādi rīkojusies pirmo reizi. Līdz šim arī visas valsts mērogā tas ir nebijis gadījums. “Tas bijis izmisuma solis,” viņa atzīst.

Audžuvecāku meklēšanu internetā kategoriski nosoda Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un Labklājības ministrija. Ropažu bāriņtiesai vajadzējis audžuģimenes meklējumos oficiāli iesaistīt citas bāriņtiesas.

Šis gadījums gan parāda, ka bēgļu uzņemšanas sistēmā ir daudz neatrisinātu lietu. Nav izstrādāta kārtība, ko darīt šādās problēmsituācijās. Ropažu bāriņtiesā akcentē, ka no valsts atbalstu nav saņēmuši un attieksme bijusi drīzāk noraidoša. Taču ir arī labas ziņas. Pēc saceltās ažiotāžas medijos tomēr pieteikušās piecas ģimenes, kuras grib uzņemt afgāņu bēgli.

Ropažu bāriņtiesā atklāj, ka patlaban meklē audžuģimeni vēl vienam nepilngadīgam bēglim. Un arī šajā gadījumā ar pajumtes atrašanu nesokas viegli.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas