Tā vietā, lai izskatītu Zolitūdes traģēdiju, apsūdzēto advokāti uzsāk “cirku” ar dīvainiem strīdiem

0 komentāri

Kur divi juristi, tur trīs viedokļi, bet, kur divdesmit juristi, tur pie īstas skaidrības, šķiet, nekad nenonāksim. Šodien, tā vietā lai beidzot Zolitūdes traģēdijas lietu sāktu izskatīt pēc būtības, augsti skolotie likuma kalpi tiesā nodevās dīvainiem strīdiem par to, kā pareizi jānoformē iesniegumi un kā jāģērbjas advokātam.

Zolitūdes traģēdijas tiesai notiekot otro dienu pēc kārtas, sabiedrības intereses kritums bija acīmredzams – vakar pārpilnā skatītāju zāle šodien bija pustukša. Pats tiesas process turpinājās kā ierasti – advokāti pieteica arvien jaunus lūgumus un asi strīdējās par tiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr ne cik tālu tiesa šodien nepavirzījās. Klupšanas akmens izrādījās nebūtisks formāls jautājums. Advokātam Aldim Gobzemam, kurš pārstāv vairākus cietušos, šodien bija jāpiedalās citā tiesā. Viņš bija pilnvarojis juristu Armandu Smanu savā vietā tiesai nodot kārtējo iesniegumu, lūdzot vēl vairākus cilvēkus atzīt par cietušajiem. Bet apsūdzēto advokātiem pret to radās iebildumi.

“Viņš var pārpilnvarot savu palīgu, bet pārpilnvarot personu, kura nav advokāts likuma izpratnē, diemžēl, saskaņā ar advokatūras likumu nav iespējams. Es uzskatu, ka tas ir pārkāpums juridiskās palīdzības sniegšanā. Nu zināmā mērā tā ir necieņa pret tiesu un pret saviem klientiem,” saka apsūdzētā Andra Gulbja advokāts Dmitrijs Sačkovs

Foto

“Ierodoties tiesā ikviens var iesniegt pieteikumu, un neviens nepārbauda pieteikumu un neviens nepārbauda identitāti, vai tas ir kurjers vai pats advokāts personīgi iesniedz. Līdz ar to uzskatu, ka nav nekādu šķēršļu,” norāda pats Smans.

Tomēr tiesneši atzina, ka likuma burts ir pārkāpts un iesniegums nav pieņemams. Cietušo aizstāvji atbildi uz to parādā nepalika, ar tikpat formāliem iebildumiem piešķirot tiesas procesam absurdu pieskaņu. Kāds kolēģis aizrādīja Dmitrijam Skačkovam, ka viņš pats pārkāpj advokatūras likumu, tiesas sēdē atrodoties bez talāra. Tiesnesis lika advokātam pārģērbties.

Šie visnotaļ formālie strīdi bija būtiski tādēļ, ka likums jaunus cietušos, kuri var pretendēt uz kompensācijām, ļauj pieteikt tikai pirms sākta lietas izskatīšana pēc būtības. Līdz ar to šodien tiesas sēdes tika pārtraukta. Tā turpināsies rīt.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas