Tā ir? Algas Latvijā aug vislēnāk no visām Baltijas valstīm

2 komentāri

Vidējā bruto darba alga šā gada pirmajā ceturksnī Latvijā pieaugusi par 5,3%, un tas ir lēnākais rādītājs Baltijā.

Šogad pirmajā ceturksnī darba vidējā samaksa pirms nodokļu nomaksas bija 827 eiro, un tas ir par 41 eiro vairāk nekā šajā pašā periodā pirms gada.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka straujāk algas augušas privātajā sektorā. Pirmajā ceturksnī vidējā bruto darba samaksa Latvijā privātajos uzņēmumos bija 820 eiro, bet sabiedriskajā sektorā – 842 eiro.

Taču šis pieaugums bijis lēnākais Baltijā. Lietuvā vidējā bruto darba samaksa pieauga par 6,9%, bet Igaunijā kāpusi par 8,1%.

Ekonomisti lēš, ka šogad darba samaksas kāpums būs aptuveni 5,5%, un skaidro, ka šogad algu kāpums kļuvis lēnāks, jo piebremzējusies ekonomikas izaugsme.

2 komentāri

TOP komentāri

 • guna
  0

  guna

  Piesakās kuram ir algo 800 eiro mēnesī!!!

  04.06.2016 22:19

 • nerss
  0

  nerss

  totalie meli! puse latvijas iztiek ar minimalo algu. kurs sos melus ir publicejis. paprasiet no ieneemuma dienesta patiesos datus, un redzesiet, kaa puse latvijas dziivo totaalaa nabadziibaa. attopieties, cik ilgi veel juus mociisit tautu!!!

  04.06.2016 21:23

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas