Svini ar prātu! Ārsta ieteikumi pirotehnikas traumu gadījumos

0 komentāri

Pagājušajās gadumijas svinības neveiksmīgi beidzās sešiem cilvēkiem, kuri guva dažādus savainojumus, nepareizi darbojoties ar pirotehniku.

Arī mediķi atzīst, ka katru gadu viņiem nākas sniegt palīdzību tiem, kas bijuši neuzmanīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā stāsta ārsts – reanimatologs Roberts Fūrmanis, ik gadu, īsi pēc pusnakts, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki steidzas uz vairākiem nopietniem izsaukumiem, kas saistīti tieši ar pirotehniku.

Pirmais no daktera ieteikumiem ir pavisam vienkāršs – ja notikusi nelaime, pirmkārt nekavējoties jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība un tikai tad pašam jādodas palīgā.

Nedaudz vairāk darba un atbildības palīgiem ir gadījumos, ja sprādziens ir bijis tik spēcīgs, ka pilnībā vai daļēji amputēta kāda ķermeņa daļa.

Ja negadījuma rezultātā sākusies dzīvībai bīstama asiņošana, izmantojot cimdus, vai kādu citu individuālās aizsardzības līdzekli brūcei jāuzliek spiedošs pārsējs. Starp citu, ja nu kāds no padomiem piemirstas, ieteikumus, par to kā palīdzēt cietušajam līdz mediķu ierašanās brīdim, telefonsarunas laikā jums var sniegt arī 113 zvanu centra operators.

Sviniet ar prātu!

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas