Svētdien būs par vienu stundu uz priekšu jāgriež pulksteņa rādītāji

0 komentāri

Šajā nedēļas nogalē Latvija pāries uz vasaras laiku – naktī uz svētdienu, 29. martu, pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks pulksten trijos naktī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zinātniskie pētījumi liecina, ka pāreja uz vasaras laiku samazina izlietotās elektroenerģijas daudzumu, kā arī sarūk ceļu satiksmes negadījumu un pastrādāto noziegumu skaits.

Vienlaikus pulksteņa rādītāju grozīšana negatīvi var ietekmēt cilvēka bioloģisko ritmu – parasti cilvēki tai piemērojas divu nedēļu laikā.

Sūdzības par miega vai ēšanas traucējumiem un līdz ar to neapmierinātību ar laika maiņu Latvijas iedzīvotāji pauž regulāri, tostarp arī zvanot uz Ekonomikas ministriju. Tāpat arī nesen veikta pētījuma rezultāti liecina, ka divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju vēlas atcelt pulksteņa rādītāju grozīšanu. Cilvēki labprāt pārietu uz vasaras laiku, bet rudenī vairs to nemainītu.

Taču pagaidām lielākā daļa Eiropas Savienību valstu vēlas saglabāt līdzšinējo kārtību, un tas nozīmē, ka mums vajadzēs to respektēt.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas