Svētceļnieks, kurš ceļu uz Aglonu mēro no 10 gadu vecuma: Tā ir iespēja sakārtot domas

4 komentāri

Ainārs svētceļojumā uz Aglonas baziliku piedalās jau kopš desmit gadu vecuma. Viņš atzīst, – tā ir iespēja gan sakārtot domas, gan dvēseliski attīrīties.

Kāda cita svētceļniece Signe, kas arī garo ceļu mēro ne pirmo gadu, to dēvē par savu ikvasaras atkarību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visi TV3 Ziņu sastaptie svētceļnieki atzina, ka fiziski ir grūti kājām noiet tik daudz kilometru. Tulznas un nobrāzumi šajā ceļā ir neizbēgami, taču fiziskās grūtības palīdz pārvarēt kopības sajūta un iekšējs miers. Vienmēr līdzās ir kāds, kuram lūgt palīdzību, ja kļūst grūti.

Izturību ceļā svētceļniekiem vēlējā Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankēvičs. Viņš aicināja garajā gājienā piebiedroties ikvienu interesentu, neatkarīgi – vai viņš ir ticīgs cilvēks, vai nē.

Svētceļnieki no Rīgas dienā apņēmušies noiet aptuveni 25 kilometrus. Gaidāms, ka garajā ceļā viņiem piebiedrosies vēl daudzi interesenti. Aglonu viņi sasniegs īsi pirms 14. augusta.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – sestdienas, 1. augusta, rītā vairāki desmiti ticīgo no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles devās svētceļojumā uz Aglonu. 

Pirmie svētceļojumā uz Aglonu 27. jūlijā devās liepājnieki, dažas dienas vēlāk ceļu sāka jelgavnieki un valmierieši. Rīgā svētceļojums tradicionāli sākās ar rīta lūgšanu Svētā Jēkaba katedrālē.

Skaties video!

4 komentāri

TOP komentāri

 • eju 7 gadus
  +1

  eju 7 gadus

  var redzēt, ka mimi un Kristīne nav gājušas ne reizi. aizejiet šajā svētceļojumā un tad komentējiet. kāpēc cilvēki runā par lietām, par kurām neko nezina, kur paši nav piedalījušies? pieņemiet izaicinājumu un dodaties! vēl ir iespēja pieteikties citām grupām.

  03.08.2015 21:24

 • mimi
  +1

  mimi

  Piekrītu, ka būtu stingri jāuzrauga bērnu dalība šādos gājienos...Braucot garām ar mašīnu tiešām palika žēl to bērnu...Nu neizskatījās viņi ne priecīgi, ne laimīgi :( Bērniem vasarā būtu jānodarbojas ar citām lietām. Vecāki, esat atbildīgāki un jau laikus nodrošiniet saviem bērniem cilvēkus, kuri viņus pieskatīs, kamēr neesat mājās...

  02.08.2015 11:23

 • Rita
  +1

  Rita

  Esmu gājusi svētceļojumā pirms vairāk nekā desmit gadiem... Lai arī tas bija vairāk pasākums, ar ko aizpildīt garlaicīgo brīvlaiku, sajūta beigās bija fantastiska, pacilājoša... Nākamgad būs jāsaņemas un atkal jāiet..

  02.08.2015 10:11

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas