Svētceļnieki no Rīgas devušies uz Aglonu; dienā noies 25 kilometrus

1 komentārs

Rīgas svētceļnieki šodien devās uz Aglonu, un ceļā viņi pavadīs gandrīz divas nedēļas.

Rīgas svētā Jēkaba katedrāles grupa nesteidzas – pēc plāna, svētceļniekiem ir jānoiet 25 kilometri dienā. Pirmajā dienā spēka un apņemšanās pilni jūtas gan lieli, gan mazi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Nu, sanāk tā, ka es sāku pīkstēt, bet mammai nepatīk,” stāsta mazā Evelīna. Uz jautājumu, parasti viņa sāk “pīkstēt”, Evelīna atbild: “Kad mamma pasaka, ka ir noieti kādi 10 kilometri, bet liekas ka ir noieti nezin cik jau kilometri”.
Visbiežākā svētceļnieku problēma ir noberztas kājas. Tāpēc apaviem ir jābūt ērtiem un ienēsātiem. Tad jau nesteidzīgi ejot nāk arī garīgas atklāsmes. It sevišķi klusuma stundā, kurā svētceļniekiem esot liegts sarunāties.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki sāksies 11. augustā ar slimniekiem veltītu dienu. Savukārt svētku kulminācija tradicionāli ir 14.-15. augusts, kad notiek Tautas krusta ceļš un Svētku galvenā mise. Šajās dienās Aglonā pulcējas desmitiem tūkstoši ticīgo.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Ceplis
    +1

    Ceplis

    Ne visai liela tā svētceļnieku grupa izskatās...

    02.08.2015 10:19

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas