Svarīga ziņa topošajiem juristiem – tiesību zinātnē tiek plānotas būtiskas izmaiņas

2 komentāri

Tiesību zinātņu studiju programmu absolventiem ir salīdzinoši vājas zināšanas un prasmes jurisprudencē, kas tieši apdraud tiesiskuma intereses, tā norāda Tieslietu ministrija. Tāpēc paredzēts ieviest vienoto juristu kvalifikācijas eksāmenu.

Šodien par to plašāk informēs īpašā konferencē, ko rīko Latvijas Studentu apvienība un šajā pasākumā piedalīsies arī Tieslietu ministrijas, juridiskās nozares, kā arī akadēmiskās vides pārstāvji.

Konferences organizētāji norāda, – problēmas risināšanai Tieslietu ministrija plānojot ieviest divas izmaiņas: pirmā – juriskonsulta profesijas likvidēšana – augstskolām būs nepieciešams pārveidot studiju programmas, lai tajās varētu iegūt jurista kvalifikāciju. Otrā –  valsts vienotā jurista kvalifikācijas eksāmena ieviešana – eksāmenu esot paredzēts ieviest studiju programmā, un tas būtu obligāts profesionālās maģistrantūras studiju programmas noslēgumā.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Meli
  0

  Meli

  Visi tie,kas kanpi tikuši juristos, pēc pirmā gada jau izlido no skolas,jo nespēj pavilkt mācības.

  28.05.2016 09:17

 • SO.
  0

  SO.

  Sen jau bija laiks.Agrāk uz juristiem gāja izcilākie skolēni,konkurss milzīgs, atlase pamatīga, tagad-kas netiek citur, iet uz juristiem, visus ņem ar atplestām rokām, lai tik būtu skaits.Profesijas degradācija, rezultātus redzam.

  27.05.2016 14:58

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas