Sūrā dzīve – par trūcīgu atzītai ģimenei pieder dzīvokļi Rīgā un māja ar zemi Jūrmalā

7 komentāri
Sūrā dzīve – par trūcīgu atzītai ģimenei pieder dzīvokļi Rīgā un māja ar zemi Jūrmalā
Foto: LETA

Vienas no bagātākajām trūcīgas ģimenes statusu saņēmušajām ģimenēm dzīvo Siguldas novadā – kādai no tām pieder dzīvokļi Rīgā un māja Jūrmalā, liecina Valsts kontroles veiktās revīzijas rezultāti par sociālās palīdzības sniegšanas politiku.

Revīzijā pārbaudītas 59 izlasē iekļautās Siguldas novada ģimenes, no kurām trūcīguma statuss piešķirts 39 ģimenēm. No tām 11 trūcīgas ģimenes statuss piešķirts pamatoti, bet 24 ģimenēm nebija tiesību iegūt šādu statusu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Revidenti secinājuši, ka ģimenes, kurām statuss piešķirts nepamatoti, nav atbildušas konkrētiem nosacījumiem, kurus jāņem vērā, lai piešķirtu trūcīgas ģimenes statusu. Piemēram, deviņām ģimenēm laika periodā, kad veikta revīzija, piederēja transportlīdzeklis, divām ģimenēm piederējušas kapitāldaļas uzņēmumos.

Trim no pārbaudītajām ģimenēm ienākumi pārsnieguši Ministru kabineta noteikumos noteikto līmeni trūcīgas ģimenes statusa saņemšanai. No šīm ģimenēm vienai personai pašvaldība nebija ņēmusi vērā ienākumus no saimnieciskās darbības un nekustamā īpašuma pārdošanas, kā arī no Lauku atbalsta dienesta saņemtās subsīdijas lauksaimniecībai. Vienai ģimenei uz pārbaudes laiku piederējis transportlīdzeklis un trīs nekustamie īpašumi.

Trūcīguma statuss piešķirts arī divām ģimenēm, kam piederēja transportlīdzeklis, vairāk nekā trīs nekustamie īpašumi un kapitāla daļas uzņēmumos. Turklāt šo ģimeņu ienākumu līmenis pārsniedza normatīvajos aktos noteikto, lai varētu saņemt statusu. Vienai no šīm ģimenēm piederēja divi transportlīdzekļi, pieci nekustamie īpašumi, no kuriem viens ir dzīvoklis Rīgas centrā un zemesgabals ar māju Jūrmalā, kapitāla daļas divos uzņēmumos. Vēl šī ģimene divus mēnešus pirms trūcīgas ģimenes statusa iegūšanas bija pārdevusi divus dzīvokļus Rīgas centrā, gūstot ienākumus 192 087 eiro apmērā.

Kādas citas par trūcīgu atzītas ģimenes loceklis bija izsniedzis aizdevumu vairāku desmitu eiro apmērā.

Jau ziņots, ka, veicot revīziju desmit pašvaldībās par sociālās palīdzības sniegšanu, Valsts kontrole secinājusi, ka pastāv ļoti krasas atšķirības sociālās palīdzības politikā. Ir pašvaldības, kurās itin viegli var tikt pie trūcīgās personas statusa, bet ir arī tādas, kurās šāds statuss vispār netiek piešķirts vai ir noteikti vairāki ierobežojumi statusa iegūšanai.

Tāpat secināts, ka sociālo dienestu amatpersonas nepārbauda, kāds ir statusa lūdzēju ienākumu līmenis un materiālais stāvoklis, tādējādi pieļaujot, ka trūcīgās ģimenes statuss tiek piešķirts pat tādām, kuru īpašumā bez vienīgā mājokļa ir vēl seši nekustamie īpašumi vai ģimenes īpašumā ir pat deviņi transporta līdzekļi.

7 komentāri

TOP komentāri

 • kauns
  0

  kauns

  Bezjēdzības turpinās. Lielus namīpašumus savulaik īpašumā ieguva krāpnieki (nez kāpēc augstu stāvošas personas), jau aizgājis tiktāl, ka vecāki apzināti nerūpējas par bērniem, lai viņiem atņemtu aprūpes tiesības un tās piešķirtu radiniekiem - lai tikai no valsts aizbildņa naudu dabūtu, patiesībā turpinot rūpēties par saviem bērniem un dzīvojot labāk par labu...

  11.01.2015 22:43

 • sofa
  0

  sofa

  Pavisam mazās pašvaldībās,sociālie nāk uz mājām ,skatās ledusskapjos ,un cik dārgs veļas pulveris.Teca, ka par dārgu veļaspulveris mājās. Bet kamiņiene teica,ka par darbu to saņēmusi no kadas pensionāŗes.Vēl viena jauna sieviete pēc operācijas dabūja grupu,bet naudiņa maza,viņa nopirka uzn omaksu veļasmašinu,jo bija muguras operācija,pati nevar neko izmazgāt.'tur arī piesējās.

  10.01.2015 17:47

 • Aigars Liepins
  0

  Aigars Liepins

  Latvijai laikam raksturigi.Sia Rigas namu parvaldnieks vel nekautrejas apzagt mazturigu invalidu,kuram radusas materialas grutibas,uzrekinot par udeni dubultmaksu un pavelot maksat vel udens starpibu par visu maju.Man tagad nau ko est.Ka dzivot talak?Godigi maksaju nodoklus pasvaldibai,neesmu krapies.Un udeni zadzis.

  10.01.2015 14:49

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas