Suņu čipošana Latvijā: termiņu pārceļ uz nākamo gadu, tomēr suņi būs jāčipo pilnīgi VISIEM

6 komentāri

Pēc diviem mēnešiem jāstājas spēkā prasībai par visu suņu obligāto čipošanu un reģistrēšanu. Taču tagad Zemkopības ministrija rosina noteikto termiņu pārcelt par pusgadu uz nākamā gada 1. janvāri. Tomēr ideja, ka suņi būs jāčipo visiem, arī lauku viensētās dzīvojošajiem, paliks spēkā.

Janvāra sākumā Zemkopības ministrija saņēmusi neskaitāmus sašutušu iedzīvotāju zvanus un vēstules ar lūgumu atcelt šo prasību vispār.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Liene Ansone, Zemkopības ministrijas pārstāve:
Tas pamatojums – dārgais pakalpojums par reģistrāciju datu bāzē. Pie privāti praktizējoša vetārsta šis pakalpojums maksā no 35, un mēs esam dzirdējuši – līdz pat 70 eiro.

Tāpēc tagad ministrija rosina pārcelt noteikumu stāšanās termiņu un vienlaikus gatavo grozījumus, lai suņus čipot un reģistrēt drīkstētu PVD inspektori un speciāli mācīti cilvēki. Cena varētu būt fiksēta 15 eiro par katra suņa čipošanu un reģistrēšanu. Veterinārārsts Kristaps Reķis uzskata, ka tā daudzviet laukos vispār tiks apdraudēta vetārstu profesija.

Foto

Kristaps Reķis, veterinārārsts:
Tas ir jādara vetārstiem, ārstam, kurš ir mācījies sešus vai vairākus gadus, lai šo lietu darītu sekmīgi un profesionāli. Ja ir dzirdēti teksti par 70 eiro vizīti, tad, visticamāk, viņš ir braucis no Rīgas uz Daugavpili.

Čipošanas uzticēšanu PVD asi kritizē Latvijas Vetārstu biedrība, kura neatbalsta obligātās prasības termiņa pārcelšanu, sakot, ka jau vairāk nekā desmit gadus tiek diskutēts par obligāto suņu reģistrēšanu.

Dzīvnieku patversmes Ulubele vadītāja ar Zemkopības ministrijas priekšlikumu ir apmierināta un saka – tas, ka šo gadu laikā pie vetārstiem reģistrēta tikai desmitā daļa no visiem suņiem, liecina, ka sistēma nedarbojas un pakalpojums nav visiem pa kabatai.

Patversmes rosina, ka varētu uzņemties dzīvnieku čipošanu un reģistrēšanu arī viensētās dzīvojošajiem, būtiski samazinot izmaksas iedzīvotājiem.

Video

6 komentāri

TOP komentāri

 • zintis
  +1

  zintis

  lai tie gudrie naudu gribosie vetarsti tiek gala ar afrikas cuku meri untad,lai runa par sunu ciposanu .Merisnes daudz lielakus zaudejumus

  01.07.2016 17:41

 • Valdis
  0

  Valdis

  Es domaju ka musu deputatus ari vajadzetu cipot lai apmekletu sedes un stradatu tad nevajadzetu sunus cipot tad ari vslstij butu nauda nevajadzetu tadas utopijas darit

  25.11.2016 19:02

 • Karina
  0

  Karina

  Es ari nesaprotu,kas un ka notiks,jo dzivojam lauku regionos,un vienkarsi ir ta ka tuvakais vetarsts ir 33km ataluma,mums pasiem javed?vai pasvaldiba palidzes un noarganizes un pievedis vetarstu mājās?.Mans suns ir loti dusmigs,turets pie ķēdes,nezinu vai varēšu kur vispar vinu vest????

  04.11.2016 19:21

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas