Suņu barības Dogo skandāls pārceļas uz Saeimu: ZZS deputāts Putra vaino LRA “reiderismā”

0 komentāri

No veterinārajām klīnikām uz parlamenta sēžu zāli nu pārcēlusies arī cīņa par Latvijas suņu veselību. Par spīti asiem valdošās Zaļo un zemnieku savienības iebildumiem, Saeimas vairākums šodien atbalstīja likumu, kuram nākotnē vajadzētu palīdzēt izvairīties no līdzīgām slimību epidēmijām, kāda pašlaik piemeklējusi daudzus mājas mīluļus. Jaunā likuma pretinieki gan uzstāj, ka viss notiekošais ir tikai suņu barības Dogo ražotāja nomelnošanas kampaņa.

Pagājušā gada pavasarī Latvijas vetārsti sāka saskarties ar kādu līdz tam retu suņu slimību – Megaesofāgu jeb paplašinātu barības vadu. Šī kaite nozīmē, ka suņa barība nenonāk kuņģī, bet iestrēgst barības vadā. Atvemjot, barība var nokļūt plaušās un izraisīt nāvējošu infekciju. Iztaujājot slimo suņu saimniekus, ārsti ievērojuši, ka 95% dzīvnieku ēduši Tukuma Straumes ražoto sauso barību Dogo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dogo ir populārākā suņu barība Latvijā un tās iesaiste skandālā var būt tikai sakritība. Ne pats ražotājs, ne Pārtikas un veterinārais dienests vairākkārtējās pārbaudēs Dogo barībā nekādas toksiskas vielas tā arī nav atklājis. Vetārsti gan tam īsti netic, tādēļ veic paši savas analīzes, finansējumu vācot ziedojumu ceļā.

Foto

Tikmēr Dogo barību turpina tirgot, bet slimība turpina izplatīties. Saskaroties ar šķietamo valsts bezdarbību, slimo suņu saimnieki apvienojušies biedrībā un izveidojuši sociālajā tīklā Facebook lapu, kurā dalās ar savu mīluļu bēdu stāstiem. Viņi sev atraduši arī politisku aizmuguri Latvijas reģionu apvienībā.

Reģionu apvienība Saeimā iesniegusi likumprojektu, kas liktu ieviest stingrāku riska novērtēšanas kārtību šādu masveida dzīvnieku saslimšanu gadījumiem. Balsojumu klātienē vērojošie veterinārārsti cer, ka praksē tas nozīmētu – ja sākas līdzīga dzīvnieku masveida saslimšana, ierēdņiem nekavējoties bez atrunām jāsāk meklēt tās cēloņi.

Vienīgais politiskais spēks, kurš pilnā sastāvā iebilda pret reģionāļu rosinātajām izmaiņām bija zaļo un zemnieku savienība. Tās pārstāvis Edgars Putra uzsvēra, ka slimības cēloņu meklēšanā valsts jau ieguldījusi vairākus desmitus tūkstošu eiro, neatrodot drošus pierādījumus Dogo vainai. Viņš savu parlamentāro kolēģu rīcībā saskatīja pat krimināla rakstura iezīmes.

Putra gan nekonkretizēja, kas tieši būtu reiderisma organizētāji. Un Saeimas vairākumu viņam pārliecināt neizdevās. Par likumprojekta nodošanu komisijām nobalsoja gan opozīcija, gan daļa valdošo partiju deputātu.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas