Stūra māju varēs ”izstaigāt” arī virtuāli

0 komentāri

Bijušo Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) ēkas jeb Stūra māju turpmāk varēs “izstaigāt” arī virtuāli. Virtuālās tūres prezentācija notiks piektdien Latvijas Okupācijas muzejā.

Turpmāk ēkas būs aplūkojama muzeja un Latvijas institūta mājaslapās, kā arī Latvijas oficiālajā Facebook mājaslapā “If you like Latvia, Latvia likes you”. Tajā būs redzama Okupācijas muzeja veidotās ekspozīcijas zāle, ieslodzījuma kameras, nopratināšanas telpas, ieslodzīto pastaigu laukums un vairākas citas vietas, kas redzamas 360 grādu fotogrāfijās.

Tāpat ainas tiks papildinātas ar paskaidrojošiem tekstiem, kā arī dokumentālu videomateriālu ar bijušo ieslodzīto stāstījumu par čekā piedzīvoto.

Angļu valodā runājošajiem paredzēta īsfilma par Stūra māju.

Stūra māja Latvijas okupācijas laikā kļuva par vienu totalitārās varas spilgtākajiem simboliem. Projektam beidzoties pagājušā gada oktobrī, izstādes tika slēgtas un sabiedrībai vairs nebija pieejamas. Tāpēc tika nolemts internetā darīt pieejamu virtuālu ēkas apskates versiju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas