Straujuma dodas uz Briseli diskutēt par Dombrovska karjeru

0 komentāri

Par Valda Dombrovska turpmāko karjeru Eiropas savienības struktūrās un par Eiropas Komisijas prezidenta amata kandidātiem uz Briseli diskutēt devusies premjere Laimdota Straujuma. Šodien viņa piedalīsies neformālajā Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāju sanāksmē.

Zināms, ka jau tuvākajā laikā sāksies konsultācijas par to, kādus posteņus varētu ieņemt katras valsts pārstāvis Eiropas komisijā. Arī Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs jau šonedēļ sāks dalību sarunās par komisāru portfeļu iespējamo sadali.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz ar jauno Eiropas parlamenta sasaukumu tiks mainīta arī Eiropas Komisijas vadība. Latvijas kandidātu eirokomisāra amatam izvirza Ministru prezidents.

Laimdota Straujuma 26. maijā LNT raidījumam 900 sekundes apliecināja, ka eirokomisāra amatam vēlas virzīt Valdi Dombrovski. Pret to vakar neiebilda arī koalīcija. Viņš pats tikmēr izteicies, ka vēlētos iegūt komisāra amatu ekonomikas vai finanšu jomās. Tas nozīmētu, ka viņš varētu būt arī viens no Eiropas Komisijas prezidenta vietniekiem.

Jau ziņots, ka Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijas iedzīvotāji lielāko atbalstu izteikuši partijai “Vienotība”, par kuru nobalsojuši 46,19% no visiem vēlētājiem. Tādējādi “Vienotība” EP guvusi četras vietas.

Pa vienai vietai EP tiek arī partijai “Saskaņa”, Zaļo un zemnieku savienībai, Latvijas krievu savienībai, un Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Šie politiskie spēki vēlēšanās Latvijā guvuši attiecīgi 13,04%, 8,26%, 6,38%  un 14,25% lielu vēlētāju atbalstu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas