“Stradiņu” slimnīcas mediķi var uzelpot – divām trešdaļām palielināta alga

1 komentārs

Vairāk nekā diviem tūkstošiem Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas darbinieku palielināts atalgojums, informē slimnīcas pārstāvji.

“Ņemot vērā Veselības ministrijas piešķirto finansējumu atalgojuma palielinājumam medicīnas personālam (ārstiem, māsām, laboratorijas, u.c. speciālistiem), sākot ar šā gada janvāri, atalgojums ir palielināts par vidēji 5,3%. Tāpat saskaņā ar valstī noteikto ir palielināts atalgojums darbiniekiem, kuriem noteikta minimālā alga,” teikts Stradiņa slimnīcas paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atalgojuma palielināšana kopā attiecas uz 2221 darbinieku.

Palielinot stundas likmi robežās no 0,8 eiro līdz 0,19 eiro atbilstoši pa amatu grupām, vidējais fiksētais mēneša atalgojums par vienu darba slodzi ārstiem ir pieaudzis par 22 eiro, ārstu palīgiem – par 30 eiro, māsu palīgiem – par 37 eiro, ārstniecības un pacientu aprūpes personālam – par 32 eiro. Proporcionāli šai fiksētai summai papildus vēl tiek aprēķināta mainīgā atalgojuma daļa, kas saistīta ar piemaksu par darba stāžu, nakts darbu, papildus darbu u.c. nosacījumiem.

“Atalgojuma pieaugums slimnīcā pēdējos gados tika veikts galvenokārt tiem darbiniekiem, kuru darba samaksa ir valstī noteiktās minimālās algas apjomā. Līdz ar to radās situācija, ka kvalificēta darba veicēju atalgojums atsevišķās amatu grupās bija gandrīz līdzvērtīgs mazāk kvalificēta darba samaksai,” norāda slimnīcas pārstāvji.

Kopā šim mērķim saņemtā gada summa, iekļaujot veselības un sociālās apdrošināšanas iemaksas, veidoja 1,19 miljonus eiro.

Aprēķinot faktisko kopējo pieejamo finansējumu atalgojuma palielināšanai, bija jāņem vērā arī citas atalgojuma izmaksas, kuras noteiktas koplīgumā vai darba līgumā, piemēram, algas palielinājums par stāžu, piemaksa par nakts darbu, svētku dienām, piemaksa par papildus darbu, mājas dežūras, atvaļinājums, papildatvaļinājums, piemaksa par īpašu risku, piemaksa par darbu Neatliekamās medicīnas centrā, slimības lapas. Līdz ar to iegūtais finansējuma apjoms, kuru bija iespējams piemērot fiksētā atalgojuma palielināšanai, veidoja 576 000 eiro gadā vai 48 000 eiro mēnesī.

1 komentārs

TOP komentāri

  • EM
    0

    EM

    jā, jā ..var uzelpot :D

    17.02.2016 11:20

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas