Sportiskie bērni sūdzas par garlaicību sporta stundās

1 komentārs

Skriešana uz ātrumu un citu sporta normatīvu izpilde jau vairākus gadus Latvijas skolās atcelta, tā piedēvēta padomju laika vērtēšanas sistēmai, kas bērnos rada stresu. Tomēr skolēni norāda, ka normatīvu neesamība rada lielu sajukumu, daži pat raksturo to kā ”bardaku”.

”Manuprāt, tas rada bardaku savā ziņā, jo vairs nav noteikts, kas tieši jādara, tagad var brīvāk izvēlēties, ko darīt, ko nedarīt,” stāsta Ieva, Rīgas Teikas vidusskolas 10. klases skolniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

10. klases skolniece Laura:

Es arī pati ļoti daudz nodarbojos ar sportu, un man tajās sporta stundās ir mazliet neinteresanti, kad citiem tā nesanāk un tad viņi nedara, un tad viņus novērtē tāpat kā mani, lai gan es daru daudz ko vairāk.

Skolotāji stāsta, ka patlaban sporta stundās tiek izmantota teju individuāla pieeja katram skolēnam, lai visos skolēnos kaut kādās devās radītu simpātijas pret fiziskām aktivitātēm. Vairāk tiek vērtētas skolēna zināšanas un tas, vai tehniski pareizi izpildīti vingrinājumi. Tomēr trūkst vienotas sistēmas, kā to novērtēt.

Sporta skolotāji uzskata, ka valsts izstrādāti normatīvi varētu būt kā kodols, uz kura katrā skolā pēc tam attīstīt jau esošo vērtēšanas sistēmu, lai neizveidotos situācija, ka skolēnam, pārejot mācīties no vienas skolas uz citu, vērtējumi atšķiras pavisam krasi.

Tāpat arī skolotāju darbu atvieglotu tas, ja vērtēšanas kritēriji tiktu balstīti uz medicīniskiem pētījumiem un būtu atbilstoši skolēnu īpatnībām konkrētā vecumā.

Plašāk par šo tematu – skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • irena
    0

    irena

    Pasniedzējiem jāaizbrauc uz Igauniju, kur notiek interesantas stundas, kur mācās dejot hiphopu/laikam tā to sauca/ Un visi bērni sajūsma un garlaicības nav. Nu bija tāds raksts ziņās.

    29.10.2014 17:44

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas