Spītējot rudenim, Latvijas iedzīvotāju noskaņojums strauji uzlabojies, secināts pētījumā

1 komentārs

Neņemot vērā, ka iestājies drūmais rudens, jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti liecina, ka pēc sabiedrības pesimisma pieauguma nu vērojama strauja uzlabošanās lielākajā daļā indikatoru.

Vispozitīvāk iedzīvotāji novērtējuši kopējās situācijas attīstību valstī. Tikmēr nedaudz retāk, bet tomēr salīdzinoši biežāk nekā iepriekš iedzīvotāji snieguši pozitīvu vērtējumu arī par Latvijas ekonomisko stāvokli un tā izmaiņām, iespējām atrast labu darbu un valdības sniegumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pētījuma rezultāti liecina, ka kopējās situācijas attīstības vērtējums uzlabojies par 12 punktiem. Neliels kāpums vērojams iedzīvotāju vērtējumā par Latvijas pašreizējo ekonomisko stāvokli un tā izmaiņām, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par trīs un pieciem punktiem.

Vienlaikus pozitīvāks vērtējums sniegts arī par iespējām atrast labu darbu Latvijā, indeksam palielinoties par trīs punktiem.

Turklāt pētījuma rezultāti liecina, ka līdzīga vērtējuma uzlabošanās vērojama arī valdības darbam, indeksam palielinoties par trīs punktiem. Jāpiebilst, ka arī iedzīvotāju kopējais noskaņojums un tagadnes vērtējums kļuvis pozitīvāks, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par četriem un pieciem punktiem.

Savukārt DNB Latvijas barometra otrajā daļā, ņemot vērā valsts svētku tuvošanos, skaidrots, cik daudzi iedzīvotāji sevi uzskata par Latvijas patriotiem, ko īsti nozīmē būt patriotam, vai iedzīvotāji būtu gatavi aizstāvēt valsti no ienaidniekiem, cik liela iedzīvotāju daļa jūtas un cik liela nejūtas apmierināta ar dzīvi Latvijā, kā arī – kurus cilvēkus vajadzētu godināt 18. novembrī par viņu ieguldījumu Latvijas labā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Protams
    +1

    Protams

    Miermīlīgais ukrainis vairs nepērk elektroenerģiju no teroristiskās Krievijas!

    13.11.2015 17:58

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas