Spītējot pamatīgajai svelmei, liepājnieki mēro teju 500 kilometru ceļu uz Aglonu

4 komentāri

Gaisa temperatūras rekordi ir nopietns pārbaudījums Liepājas svētceļniekiem, kas caur saules nokaitēto Zemgali dodas uz Aglonu. Viņi jau iet pusotru nedēļu, un šobrīd ir pusceļā. Liepājniekiem ceļš uz Aglonu ir teju divtik garāks nekā vairumam citu Latvijas katoļu draudžu pārstāvju. Vai karstums ir šķērslis?

Šogad aprit tieši astoņi gadsimti, kopš Romas pāvests mūsdienu Latvijas teritoriju pasludināja par Māras zemi. Tam arī vairāku stundu garumā veltīts Liepājas svētceļnieku grupas vadītāja prāvesta stāstījums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņi jau kopš pašas Liepājas iet gar pašu Lietuvas robežu. Ir karsts. Termometrs svārstās starp 32 un 33 grādiem.

Baznīcu apmeklējums, kurās tiek noturētas mises, un vienkārši atveldzēšanās ieplānots teju visur, kur tas bijis iespējams. Katoļu dievnami biežāk sāk parādīties, pārvarot pusceļu.

Liepājniekiem ceļš uz Aglonu sasniedz teju pustūkstoti kilometru. Tas ir divitik vairāk nekā citu Latvijas katoļu draudžu pārstāvjiem.

Pieredze rādot, ka grūtākās ceļā parasti esot ceturtā un piektā diena, bet tās jau sen kā aiz muguras. Arī karstums pagaidām esot ciešams, jo pēc iepriekšējās nedēļas lietavām daži joprojām cenšas tikt vaļā no iesnām.

Vienīgais lūgums svētceļotājiem ir pret autovadītājiem un radītājiem putekļiem.

4 komentāri

TOP komentāri

 • cilvēks
  +2

  cilvēks

  Tas būtu stilīgi, ja 80 dienās Jūs apskrietu zemeslodi, tad finišs Aglonā. Nieka 500km līdz mājām tad jau nekas liels vairs neliktos.

  06.08.2015 22:20

 • Janus
  0

  Janus

  Jums ir varens daju te sieviete pasukas

  07.08.2015 16:20

 • Janus
  0

  Janus

  Ejat sukat dirseji

  07.08.2015 16:19

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas