Šovasar daudz vairāk bērnu guvuši traumas

0 komentāri

Bērni šajā vasarā guvuši traumas gan sportojot, gan satiksmes negadījumos. Kā policija, tā ārsti atzīst – lielākā daļa vainas jāuzņemas cietušo bērnu vecākiem.

Katru gadu pieaug traumēto bērnu skaits. Ja 2011. gadā Bērnu slimnīcā ar dažādām traumām pēc palīdzības bija vērsušies 19 144 mazie pacienti, tad 2012. gadā viņu skaits bija pieaudzis līdz 21 125 bērniem, savukārt pērn tādu jau bija 23 477, liecina statistikas dati.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, 11 gadus vecais Gabriels traumu guva aptuveni pirms nedēļas, ceļā uz nometni. Viņu pēc izkāpšanas no tramvaja notrieca kāds automašīnas šoferis, kurš zēnu neesot pamanījis. Rezultātā puisim lauzta kāja un ar ģipsi būs jāstaigā līdz pat janvārim.

Ar šāda tipa traumām Bērnu slimnīcas ārsti saskaras ik vasaru. Ja rudens un ziemas periodā mediķi diennaktī palīdzību sniedz vidēji 60 bērniem, tad vasaras sezonā šis skaitlis var pieaugt līdz pat simts un vairāk.

Savukārt, citas statistikas dati liecina, ka šogad ceļu satiksmes negadījumos Latvijā kopumā gājuši bojā vairāk nekā simts cilvēki. Tas ir daudz vairāk nekā citus gadus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas