Šovasar daudz vairāk bērnu guvuši traumas

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Bērni šajā vasarā guvuši traumas gan sportojot, gan satiksmes negadījumos. Kā policija, tā ārsti atzīst – lielākā daļa vainas jāuzņemas cietušo bērnu vecākiem.

Katru gadu pieaug traumēto bērnu skaits. Ja 2011. gadā Bērnu slimnīcā ar dažādām traumām pēc palīdzības bija vērsušies 19 144 mazie pacienti, tad 2012. gadā viņu skaits bija pieaudzis līdz 21 125 bērniem, savukārt pērn tādu jau bija 23 477, liecina statistikas dati.

Piemēram, 11 gadus vecais Gabriels traumu guva aptuveni pirms nedēļas, ceļā uz nometni. Viņu pēc izkāpšanas no tramvaja notrieca kāds automašīnas šoferis, kurš zēnu neesot pamanījis. Rezultātā puisim lauzta kāja un ar ģipsi būs jāstaigā līdz pat janvārim.

Ar šāda tipa traumām Bērnu slimnīcas ārsti saskaras ik vasaru. Ja rudens un ziemas periodā mediķi diennaktī palīdzību sniedz vidēji 60 bērniem, tad vasaras sezonā šis skaitlis var pieaugt līdz pat simts un vairāk.

Savukārt, citas statistikas dati liecina, ka šogad ceļu satiksmes negadījumos Latvijā kopumā gājuši bojā vairāk nekā simts cilvēki. Tas ir daudz vairāk nekā citus gadus.

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas